فرمانده نیروی زمینی ارتش ؛ نیروی زمینی ارتش به نام ۴۶ هزار شهید مزین شده است/ هزاران چشم بیدار است تا ملت در امنیت باشند

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش به نام ۴۶ هزار شهید مزین شده است که پاسداری از خون این عزیزان افتخاری بزرگ برای ما است.

امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امروز (پنج‌شنبه) در مراسم گرامیداشت مادران و همسران شهدا، با اشاره به اینکه ما هرچه داریم متعلق به شهداست، اظهار داشت: سربازی کسوت مقدسی است و معنای عام آن یعنی کسی که سرش را بر دست گذاشته و در راه خدا و آرمان‌های الهی و میهن خود، سر را ببازد.

وی با بیان اینکه سربازان تأمین‌کننده امنیت کشور هستند، گفت: سربازان این مرز و بوم همواره با اندیشه و تفکر و حضور هوشمندانه خود، از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی حراست کرده‌اند و به تعبیر امام علی (ع)، این عزیزان زینت‌بخش زمام‌داران هستند و در پناه آنان همه‌چیز معنا پیدا می‌کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: اگر ما امروز در این‌جا اطمینان داریم که امنیت‌مان تأمین شده است و به ما حمله نمی‌شود و در تمامی کشور نیز این اطمینان وجود دارد، که این به واسطه زحمات خالصانه سربازان و فرزندان‌مان در نیروهای مسلح است.

امیر حیدری تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش به نام ۴۶ هزار شهید مزین شده است که پاسداری از خون این عزیزان افتخاری بزرگ برای ما است.

وی با تاکید بر اینکه پیروزی واقعی در گوش به فرمان رهبر بودن و ولایتمداری است، گفت: صراط مستقیم ما ولی امر مسلمین است و تأسی از شهدا ما را در مسیر ولایت‌مداری نگهداشته است؛ لذا باید خود را بدهکار این شهدا و مادران آنان بدانیم که چنین فرزندانی را تربیت کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به نقش مادران و همسران شهدا در دوران دفاع مقدس، گفت: این همسنگران عالی‌مقام بوده‌اند که به شهدای ما روحیه دادند و ما همواره همسران شهدا را به‌عنوان یک همرزم و یک یار و یاور بی‌بدیل در نظر می‌گیریم که غمگسار، پرستار و عزادار همسر شهیدشان بوده‌اند.

امیر حیدری با تاکید بر اینکه ما در تکریم خانواده‌های شهدا آن‌چنان که می بایست عمل نکرده‌ایم و باید در این رابطه بیشتر تلاش کنیم، افزود: مناعت طبع همسران و مادران شهدا آن‌قدر زیاد است که هیچ‌گاه چشم به خدمت‌های ما نداشته‌اند؛ چراکه آنان با خدا معامله کردند.

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در این مراسم بیان داشتند: ما حدیث شریفی از امیرالمومنین(ع) داریم که می‌فرماید سرباز یعنی کسی که سر بر دست دارد تا در راه خدا و آرمان‌های الهی آن را ببازد.

فرمانده نزاجا ادامه داد: منظور از سرباز کسانی هستند که شب‌ها نخوابند و صبح‌ها فکر کنند چگونه از مرز‌ها دفاع کنند؛ این افراد زینت ولایت‌داران و زمامداران هستند.

وی تصریح کرد: اگر امروز ما در داخل این سالن امن نشسته‌ایم به دلیل این است که می‌دانیم هیچ ناامنی در وجود ندارد و در مقیاس بزرگ‌تر شهر و کشور امن است، همین الان هزاران چشم مرز‌ها را مراقبت می‌کند تا دشمن به آب و خاک و آسمان کشور ورود نکند و در پشت این امنیت زمام‌داران پشت میز خود می‌نشینند.
حیدری افزود: شهدا زینت سربازان و رزمندگان هستند، امروز در نیروی زمینی ۴۶ هزار شهید داریم که زینت بخش نیرو هستند.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *