با حضور جانشین نیروی زمینی ارتش ؛ یادواره شهدای مسجد خیرات شیراز برگزار شد.

مراسم یادواره شهدای مسجد خیرات و شهدای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و شهدای مدافع حرم در شیراز برگزار شد.

مراسم یادواره شهدای مسجد خیرات شیراز و شهدای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و شهدای مدافع حرم با حضور امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش، فرماندهان نظامی، مسئولین استانی و جمعی از مردم شهید پرور شیراز در این مسجد برگزار شد.

در این مراسم امیر سرتیپ نعمتی جانشین نیروی زمینی ارتش گفت: انقلاب اسلامی که امام(ره) بنیان گذاری کرد بر مبنای تفکر غدیر و برگرفته از تعالیمی است که توسط پیامبر(ص) از غدیر به ما داده شده است و کمترین کاری که می توانیم در مورد غدیر انجام دهیم این است که این عید را به بهترین نحو به همدیگر تبریک بگوییم.

وی افزود: این انقلاب از همان روزهای اول دشمنی‌های زیادی را تجربه کرد و هجمه های زیادی به راه افتاد تا حکومت اسلامی و سیاست اسلامی تشکیل نشود، مردم در آن دوران با تمام توان خود از انقلاب پشتیبانی کردند تا به پیروزی رسید. بعد از انقلاب هم توطئه‌های گوناگون را از بین بردند و در نهایت دشمن دید با این کارها نمی تواند کاری از پیش ببرد و ۸ سال جنگ را به ملت ما تحمیل کرد. در این ۸ سال هم ملت با نثار جان و مال خود دشمن را شکست دادند و به زباله دان تاریخ فرستادند.

سرتیپ نعمتی بیان داشت: ما امشب دور هم گرد آمده ایم تا یاد، ارزش ها و فرهنگی که شهدا به دنیا صادر کردند را گرامی بداریم و از آن ره توشه ای را برای خود برداریم چرا که شهدا از ما بی نیازند و این ما هستیم که به آن ها نیازمندیم.

جانشین نیروی زمینی ارتش با تقدیر از برگزار کنندگان این یادواره و تقارن آن با عید باشکوه غدیر اظهار کرد: دل بریدن از عواطف و خواسته های شخصی، اخلاص، ایمان، قدرت معنوی، تقوا، آرمان گرایی بر اساس جهان بینی الهی، عبادت، تدین، انس با قرآن و نماز، ارادت و پیروی از ائمه اطهار، تعقل و منطق و استدلال، انجام وظیفه و تکلیف، بصیرت، قدرت تشخیص قوی، ترجیح مصلحت کشور و دین بر مصلحت شخصی، عدم هراس از مرگ، بی ادعایی و طلبکار نبودن از انقلاب و ایستادگی در برابر دشمنان. از ویژگی های شهدا در بیانات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) است.

همچنین امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم رضایی فرمانده ارشد نظامی ارتش در منطقه فارس نیز در حاشیه مراسم ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این یادواره گفت: اجرای چنین مراسمی نشان دهنده اوج همدلی نیروهای مسلح در ارتش و سپاه است که لازمه امروز جامعه ما است و یادآور فرمایش مقام معظم رهبری است که فرموند: «گرامی داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از خود شهادت نیست».

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *