یادواره‌ی شهید مدافع حرم: محمد مرادی

شهید مدافع حرم ستوان سوم محمد مرادی در تاریخ ۲۷ شهریور ۱۳۵۹، همزمان با ایام جنگ تحمیلی در خانواده‌ای متعهد و انقلابی در شهرستان شهرضا دیده به جهان گشود.

شهید مرادی دوران نوجوانی و جوانی خود را در مساجد و مجالس مذهبی گذراند و به گفته خانواده، ایشان علاقه‌ی بسیاری به امام شهیدان حضرت امام حسین (ع) داشت و برای پویایی و حرکت نهضت انقلاب اسلامی خالصانه فعالیت می‌کرد.

شهید محمد مرادی پس از اخذ دیپلم در یکی از دانشگاه‌های دولتی قبول و مشغول به تحصیل گشت اما به دلیل علاقه به جبهه و دفاع مقدس و نیز شهادت نتوانست از صحنه‌های نظامی دور بماند به همین خاطر از دانشگاه انصراف داده و به خدمت سربازی رفت و سرانجام در سال ۱۳۸۰ به عضویت گروه ۲۲ توپخانه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد.

این شهید بزرگوار پس از موافقت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر حضور مستشاران نظامی در جبهه‌های دفاع از حریم اسلام و انقلاب و حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع سوریه اول تیرماه ۱۳۹۵ با توجه به سابقه درخشانش در قسمت توپخانه، عازم سوریه گشت.

ایشان پس از خدمت خالصانه و دفاع شجاعانه از حرم اهل بیت (ع) در ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ در حالی که تنها سه روز به اتمام مأموریتش مانده بود، در منطقه‌ی حلب سوریه بر اثر اصابت گلوله‌ی مستقیم تک تیرانداز ملعون دشمن تکفیری به آرزوی دیرینه‌اش رسید و به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *