دو سال از حضور مخلصانه کارکنان خدوم یگان‌های نیروی زمینی ارتش در حادثه غم‌انگیز زلزله کرمانشاه گذشت

سال ۱۳۹۷ بود که پس از زلزله کرمانشاه بنا به درخواست فرماندار سر پل ذهاب از ارتش برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان بلافاصله پس از وقوع زلزله ۶.۳ ریشتری چهارم آبان ۹۷ کارکنان خدوم تیپ‌های ۷۱ پادگان ابوذر و تیپ ۱۲۸ نیروی زمینی ارتش با تمام توان وارد شهر و روستاهای اطراف مناطق زلزله‌زده سر پل ذهاب شدند.

گردان ۱۱۳ نزاجا مستقر در قره‌بلاغ که نزدیک‌ترین یگان به شهر سر پل ذهاب بود، پس از حادثه زلزله تیم امداد و نجات آن با تمام تجهیزات وارد عمل شد و کمک‌های مطلوبی را در جهت آرامش مردم انجام دادند.

کارکنان نزاجا با حضور در کنار مردم در حادثه زلزله کرمانشاه علاوه بر کمک و امدادرسانی تلاش کردند تا ترس و اضطراب ناشی از زلزله را برطرف سازند.

اقدامات انجام شده در مناطق زلزله‌زده قصر شیرین با اعزام چند دستگاه آمبولانس و پزشکان با تجربه به منطقه قصر شیرین تکمیل شد و به هموطنان عزیزمان در آن منطقه نیز خدمات مختلف ارائه شد.

تمامی یگان‌های منطقه در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند و کارکنانی که به منطقه زلزله‌زده اعزام شدند تا شرایط به حالت عادی برنگردد در کنار مردم بودند.

 

ارتش جمهوری اسلامی ایران از لحظات نخست وقوع زلزله غرب کشور در صحنه امداد رسانی و خدمت رسانی به مردم حضور یافت و خدمات شایانی به هموطنان زلزله زده ارائه کرد که قدرشناسی ملت فهیم ایران اسلامی بویژه مردم غیور و صبور کرمانشاه و سرپل ذهاب را از ارتش و نیروهای مسلح در پی داشت.

 

در پی زلزله کرمانشاه که منجر به مجروح شدن تعدادی از هموطنانمان شد، اداره بهداشت و درمان ارتش ۱۱ مورد مردم یاری و محرومیت زدایی را در طول سال ۹۷ در دستور کار دارد.
وی با بیان اینکه تاکنون در ۴ نقطه کوئیک کرمانشاه، ریگان کرمان، الموت قزوین و یکی از توابع ورزقان از سوی اداره بهداشت و درمان ارتش، برنامه مردم یاری صورت گرفته است، افزود: تربت‌جام، زاهدان، جنوب استان فارس، جنوب استان کرمان و برخی از توابع گرگان از دیگر مناطقی هستند که بنا داریم برنامه مردم‌یاری را در این نقاط پیاده کنیم.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *