پیشرفت‌های عرصه دفاعی، دشمنان را در موضع ضعف قرار داده است

امیر حاتمی وزیر دفاع گفت : به برکت خون شهدا و پیشرفت های صورت گرفته در عرصه علمی، دفاعی و ارتقاء قدرت بازدارندگی دشمنان نظام اسلامی در موضع ضعف قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه بخش دفاعی کشور با توجه به مسئولیت مهم خود در استقرار امنیت به عنوان نیاز اولیه جامعه انسانی پیشرفت های خود را مرهون نخبگان متعهد و متخصصان دلسوز بوده است اظهارداشت: یکی از دستاوردهای ارزشمند نظام جمهوری اسلامی قطع وابستگی به استکبار و سایر کشور در زمینه بهداشت و امنیت بوده است که نقش دانشگاهیان در تحقق این موضوع بسیار تعیین کننده بوده است.

وزیر دفاع با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) با موضوع امنیت و سلامت تاکیدکرد: «امنیت» و «سلامت» از نیازهای اولیه بشر محسوب می شود که در صورت برقراری انسان اهمیت آن را درک نمی کند اما به محض مواجه با مخاطره ای اهمیت این دو مقوله حیاتی ملموس و کاملا قابل درک می شود.

امیر حاتمی با اشاره به ظرفیت های علمی ایجاد شده در کشور طی چهار دهه گذشته گفت: ما امروز یک میلیون دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا و اعضا هیئت علمی داریم و اگر یک هزار ساعت ظرفیت پژوهشی برای هر کدوم از این افراد درنظر گرفته شود در واقع یک میلیارد ساعت ظرفیت پزوهشی ایجاد شده است و اگر حدود ۴۰ درصد این ظرفیت را در بخش فنی و مهندسی در نظر بگیریم به عبارتی ۳۵۰ میلیون ساعت ظرفیت ایجاد می شود که در حال حاضر بهره ما از این ظرفیت در کشور حدود یک درصد است و البته این محاسبات منهای ظرفیت های فرهنگی و آموزشی و سایر ظرفیت های کشور است.

امیر سرتیپ حاتمی در ادامه با حضور در آزمایشگاه های تحقیقاتی وابسته به وزارت دفاع، با اشاره به نقش حساس و خطیر آزمایشگاه های تحقیقاتی در حفظ و ارتقاء قدرت بازدارندگی گفت: آزمایشگاه های تحقیقاتی باید بادرک درست و صحیح از اتفاقات و تحولات عرصه علم و فناوری دردنیا بتوانند نیازهای ۳۰ ساله آینده بخش دفاعی را پیش بینی و در آن مسیر گام بردارند.

وی در همین زمینه اضافه کرد: اگر دشمنان لحظه ای احساس کنند ما در موضع ضعف قرار گرفته ایم توطئه شوم خود را همچون دوران دفاع مقدس در قالب حمله نظامی بر ما تحمیل خواهند کرد و امروز بحمد الله به برکت خون شهدا و پیشرفت های صورت گرفته در عرصه علمی و دفاعی و ارتقاء قدرت بازدارندگی دشمنان نظام اسلامی در موضع ضعف قرار گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *