ابلاغ پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا به خانواده مرحوم سرتیپ خلبان صدیق

رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا طی تماس تلفنی با همسر مرحوم سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق فرمانده اسبق نیروی هوایی پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا”دامت برکاته” را به خانواده آن مرحوم ابلاغ کرد.
سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا در این تماس  تلفنی ضمن آرزوی علو درجات برای مرحوم امیرسرتیپ خلبان هوشنگ صدیق فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش، با ابلاغ سلام و پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی از سالها مجاهدت، تلاش و فرماندهی مخلصانه امیر صدیق در دوران دفاع مقدس تقدیر و تشکر کرد.
وی مرحوم صدیق را فرماندهی انقلابی، لایق و شایسته و خلبانی کم نظیر در دوران دفاع مقدس توصیف کرد و از درگاه خداوند منان برای خانواده آن مرحوم صبر و استقامت را خواستار شد.

گفتنی است مرحوم سرهنگ خلبان هوشنگ صدیق یکی از خلبانان موفق نیروی هوایی ارتش بود که با درخواست آیت الله خامنه‌ای به عنوان رئیس وقت شورایعالی دفاع از امام خمینی در سال ۶۲ به عنوان ششمین فرمانده این نیرو از سوی امام خمینی (ره) فرمانده کل قوا منصوب شد.

متن درخواست رهبر انقلاب از امام خمینی و در ادامه نیز پاسخ فرمانده کل قوا به نامه آیت الله خامنه‌ای آمده است:

بسم اللّه الرحمن الرحیم

مقام معظم رهبر انقلاب و فرمانده کل نیرو‌های مسلح حضرت امام خمینی

با اظهار قدردانی از خدمات ارجمند و صادقانۀ سرهنگ معینی‌پور در طول تصدی فرماندهی نیروی هوایی، شورایعالی دفاع در اجرای مفاد اصل یکصد و دهم قانون اساسی، قبول استعفای وی و انتصاب سرکار سرهنگ هوشنگ صدیق به فرماندهی نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران را به آن حضرت پیشنهاد می‌کند.

سیدعلی خامنه‌ای رئیس جمهوری و رئیس شورایعالی دفاع

۶۲/۰۹/۰۳

امام خمینی در پاسخ به این درخواست می‌نویسند:

بسمه تعالی

با قدردانی از زحمات ایشان و دعا برای توفیق به خدمت اسلام و ملت، موافقت می‌شود.

۶۲/۰۹/۰۴

روح‌اللّه الموسوی الخمینی

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *