پیام تسلیت امیرسرلشکر موسوی بمناسبت درگذشت ستوان یکم جانباز بهشتی

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در پی عروج شهادت گونه ستوان یکم جانباز غلامحسین بهشتی از رزمندگان دوران دفاع مقدس پیام تسلیتی صادر کرد.

 

«مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا» (الاحزاب: ۲۳)

روح انقلابی، شجاع و بی ادعای شیر مرد خراسانی جبهه‌های نبرد، ستوان یکم جانباز غلامحسین بهشتی به یاران شهیدش پیوست و قلب پر از خاطره ایثار همرزمان خود را مالامال غم و اندوه کرد.

سرزمین گرم خوزستان و قله‌های بلند کردستان شهادت می‌دهند که ستوان بهشتی با واژه خستگی، ترس و ادعا بیگانه بود و در معامله‌ای شیرین و پرسود همه چیز را به ثبت در صحیفه خداوند سپرده بود.

این سرباز بی‌علاقه به نام، پس از سال‌ها دست و پنجه نرم کردن با مصدومیت‌های ناشی از دوران دفاع مقدس، سرانجام به آسمان پر کشید و در جوار شهیدان آرام گرفت.

اینجانب هم‌رزم عزیزی همچون ستوان بهشتی را که خاطره دلاوری‌هایش را هرگز از یاد نخواهم برد از دست داده و سوگوارم و پر کشیدن این رزمنده شجاع را به خانواده محترم وصبور او، هم‌رزمان داغدارم در ارتش جمهوری اسلامی ایران و هموطنان عزیزم در سرزمین پهناور خراسان تسلیت عرض می‌کنم.

از درگاه خداوند بزرگ برای آن عزیز سفر کرده غفران و رحمت و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی

 

بنابر این گزارش مرحوم ستوانیکم جانباز غلامحسین بهشتی در سال ۱۳۵۳ به استخدام ارتش درآمد و پس از ۳۱ سال خدمت صادقانه در سال ۱۳۸۴ به افتخار باز نشستگی نایل شد ودر تاریخ دوازدهم دیماه در شهر مشهد به یاران شهیدش پیوست،این مرحوم سابقه ۲۸۴۳ روز حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس را در کارنامه خدمت خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *