امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش : دشمن تخطی کند‌ چشمان تیزبین پدافند هوایی در کسری از زمان متجاوزان را فرو می‌نشاند.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش شامگاه گذشته در یادواره شهدای مهدی‌شهر در مسجد صاحب‌الزمان(عج) این شهر اظهار داشت: امروز به‌برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خون شهدای والامقام آن، نه‌تنها کشورمان قدرت دارد؛ بلکه به اقتدار رسیده است.

 

وی با طرح این پرسش که اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران چگونه به‌دست آمده و مصادیق آن چیست و اینکه چگونه می‌توان از آن پاسداری کرد افزود: سه مؤلفه بصیرت و رهبری ولی‌فقیه، همراهی مردم و نیروهای مسلح، پایه‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حضور همیشگی و گسترده مردم بزرگ ایران در دفاع از انقلاب اسلامی، دفاع مقدس را نمونه‌ای جاودان از حضور حماسی ملت بزرگ ایران در دفاع از کشور و انقلاب خود عنوان و خاطرنشان کرد: مردمی بودن یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران است که آن را از دیگر نبردها و جنگ‌ها در دنیا متمایز می‌کند؛ چراکه در تمام جنگ‌های دنیا، دفاع از کشور به‌عهده نیروهای مسلح است؛ اما این تنها در دفاع مقدس بود که حراست از مرزهای این کشور به خانواده‌های ایرانیان رسید.

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه شهدای والامقام انقلاب اسلامی نیز از جنس همین مردم بودند که به‌موقع راه خود را با تبعیت از ولی‌فقیه زمان خود پیدا کردند اضافه کرد: در زمان دفاع مقدس بسیج مانند چشمه جوشان بود که سرچشمه آن در همه خانواده‌ها وجود داشت.

وی از نیروهای مسلح به‌عنوان پایه سوم اقتدار کشور نام برد و با اشاره به خدمات گسترده آنان در جریان زلزله کرمانشاه و سیل امسال در بسیاری از استان‌های کشور عنوان کرد: مقام معظم رهبری در بیست و هشتم فروردین امسال خدمت‌رسانی نیروهای مسلح در جریان سیل زلزله اخیر را مصداق آیه شریفه «اشدّاء علی الکفّار و رحماء بینهم» دانستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه نیروهای مسلح نماد قدرت کشور محسوب می‌شود یادآور شد: قدرت و اقتدار کشور با نیروهای مسلح به منصه ظهور می‌رسد.

امیر سرتیپ حیدری با ذکر مصادیقی از اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ما در به کرسی نشاندن حرف حق به‌تأسی از ولی امر خود، پشت هیچ میز مذاکره‌ای نترسیده و از کسی خجالت نکشیدیم.

وی گسترش عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه را از دیگر مصادیق اقتدار امروز کشورمان در منطقه و دنیا برشمرد و اضافه کرد: زمانی انقلاب اسلامی ایران تنها در مساحت کشورمان محصور بود؛ اما امروز مرزهای کشور و منطقه را درنوردیده و انقلاب اسلامی عمق راهبردی پیدا کرده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ‌با ابراز اینکه امروز عراق، سوریه، لبنان و یمن از انقلاب اسلامی ایران جدایی ندارند عنوان کرد: امروز این کشورها عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران بوده و به‌عنوان یک اقتدار میدانی ظاهر شده‌اند.

امیر سرتیپ حیدری با توجه به تلاش آمریکا برای نفوذ فیزیکی و فکری در کشورمان با اشغال عراق و افغانستان در سال‌های گذشته، از شکست همه توطئه‌های دشمنان علیه ملت بزرگ ایران به‌عنوان دستاوردی یاد کرد و با اظهار اینکه دشمن همه توان خود را در عرصه‌های مختلف مانند جاسوسی، اقتصادی، فرهنگی و… به‌کار گرفته ‌تا در کشورمان نفوذ کند گفت: اما امروز به‌برکت رهبری هدایت‌های داهیانه فرماندهی معظم کل قوا و خون شهدای والامقام انقلاب اسلامی و نیز همراهی مردم و قدرت نیروهای مسلح شاهد اقتدار روزافزون ایران اسلامی در منطقه و دنیا هستیم.

وی با اشاره به ماجرای سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: امروز آسمان جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین آسمان دنیاست و جایی که دشمن تخطی کند؛ چشمان تیزبین پدافند هوایی کشور‌مان به او فرصت نمی‌دهد و در کسری از زمان متجاوزان را فرومی‌نشاند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش توقیف نفت‌کش ایرانی آدریان دریا در آب‌های جبل‌الطارق را دزدی دریایی خواند و ‌با ابراز اینکه “توقیف کشتی جمهوری اسلامی ایران در نقطه‌ای پرت از دنیا، دزدی دریایی و ناجوانمردانه‌ترین صحنه‌ها علیه کشورمان است” تصریح کرد: اما امروز همه دیدند که جمهوری اسلامی ایران اجازه نداد تا عمر دزدی دریایی دشمنان از چند صباح تجاوز کند.

امیر سرتیپ حیدری با تأکید بر اینکه امروز همه باید از اقتدار موجود در کشور حفاظت و حراست کنند؛ «تبعیت محض از ولایت فقیه» و «اقتدا به شهدای والامقام انقلاب اسلامی» را ازجمله راه‌های حفظ اقتدار کشور برشمرد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری اظهار داشت: امروز مرزبانان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سایر هم‌رزمان کشور به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول حراست و حفاظت از مرزهای طولانی و وسیع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی با اشاره به گستردگی حضور مرزبانان ارتش در مرزهای کشورمان افزود: نیروی زمینی ضمن اینکه در غرب کشور به‌صورت گسترده حضور دارد؛ از اوایل امسال در شرق کشور و گستره وسیعی از مرزهای کشور نیز مستقر است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: ما امروز در کنار مرزبانی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران، مرزبانی را به‌صورت مکانیزه و توأم با به‌کارگیری انواع تکنولوژی‌های روز انجام می‌دهیم.

امیر حیدری با تأکید بر اینکه حضور ما در مرزها و به‌کارگیری این تکنولوژی‌ها به معنی احساس خطر نیست تصریح کرد: امروز مرزهای جمهوری اسلامی ایران کاملاً امن است؛ اما [شرایط] اقتضا می‌کند که هوشیاری خود را در مرزهای کشور حفظ کنیم.

وی ادامه داد: از طرف دیگر آمادگی نیروهای مرزبانی با حضور و استقرار در مرزها به منصه ظهور می‌رسد که این مهم به‌خوبی در حال انجام است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه سامانه باور ۳۷۳ برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک «باور» بود؛ به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم خوداتکایی کشورمان در صنایع دفاعی اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مانند همه نیروهای مسلح کشور که ولایتمداری در آنان ریشه دارد؛ این فرموده فرمانده کل قوا را نصب العین قرار داده‌اند.

امیر حیدری اضافه کرد: امروز ما (نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران) در تمام زمینه‌های عرصه تجهیزات دفاعی، تجهیزاتی خلاقانه و نوآورانه داریم.

وی خاطرنشان کرد: در برخی موارد اقتضا می‌کند که تجهیزات خود را معرفی و اعلام کنیم؛ اما در برخی موارد نیز صلاح بر این است که توانمندی‌های دفاعی ایران پنهان بماند.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *