امیر سرتیپ کیومرث حیدری: هوانیروز روی پای خود ایستاده و قدرت‌نمایی می‌کند

امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز سه شنبه در بازدید از پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه افزود: هوانیروز در تمام حوادث دوران انقلاب اسلامی در صحنه حاضر بوده است.

او افزود: تنها ۱۰ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی هوانیروز درگیر جنگ و مقابله با ضد انقلاب شد و از همان ابتدا ولایتمداری خود را به اثبات رساند.

امیر حیدری با اشاره به دلاوری‌های نیروها و خلبانان هوانیروز در دوران دفاع مقدس گفت: پس از جنگ تحمیلی نیز هوانیروز در حوادث گوناگون وارد میدان خدمت و کمک به مردم شده است.

به گفته او در جریان زلزله آبان ۹۶ سرپل ذهاب هوانیروز کرمانشاه تنها در یک روز بیش از ۵۵۰ سورتی پرواز انجام داد و حدود هزار مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش روزهای بازدید از هوانیروز را جز بهترین روزهای خودش برشمرد و از تلاش و مجاهدت همه فرماندهان و پرسنل هوانیروز کرمانشاه تشکر کرد: دست تک تک شما را می بوسم از آن آچار بدست و قلم بدست عزیز تا خلبانان و فرماندهان گرامی.

او در ادامه با اهدای لوح از فرماندهان، خلبانان و پرسنل نمونه هوانیروز کرمانشاه تقدیر کرد.

امیر حیدری همچنین از آخرین دستاوردهای هوانیروز کرمانشاه در بخش‌های مختلف علمی، پژوهشی، ساخت تجهیزات و بومی سازی قطعات بازدید کرد.

بخش دیگری از این مراسم رونمایی از چهار بالگرد اورهال شده (تعمیرات اساسی) بود.

تعمیرات این بالگردها حدود یکسال زمان برده و توسط متخصصان جوان هوانیروز کرمانشاه انجام شده است.

در مراسم امروز امیر یوسف قربانی و امیر حشمت‌الله آزادی‌فر فرماندهان هوانیروز کشور و کرمانشاه فرمانده نیروی زمینی ارتش را همراهی کردند.

استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس یک هزار و ۱۲۶ بار مورد حملات موشکی و شیمیایی وحشیانه رژیم بعث عراق قرار گرفت.

مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند؛ از میان شهدای این استان ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال داشتند.

جنگ تحمیلی در کرمانشاه شروع و با عملیات مرصاد در این استان به پایان رسید.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *