همایش هم‌افزایی هوانیروز ارتش و سپاه برگزار شد

همایش هم‌افزایی فرماندهان هوانیروز ارتش و سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی صبح امروز (شنبه ۲۷ مرداد ماه) در ستاد فرماندهی هوانیروز ارتش برگزار شد.

بر اساس این گزارش فرماندهان هوانیروز ارتش و سپاه در این همایش با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

امیر سرتیپ دوم یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در این همایش با اشاره به فعالیت‌های یگان بالگردی نزاجا، اظهار داشت: تاکنون تجهیز بالگردهای ۲۱۴ به راکت‌انداز، تجهیز ۲۰ بالگرد به سامانه دید در شب، تغییر کاربری موشک‌های برد بلند و پوشش عملیاتی ۱۷ استان کشور در حوزه اورژانس هوایی را به انجام رساندیم.

وی افزود: هوانیروز ضمن انجام ماموریت‌های محوله از قرارگاه‌های نجف اشرف و حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه نیز پشتیبانی می‌کند.
امیر قربانی خاطرنشان کرد: از روزی که مسئولیت هوانیروز به من سپرده شد، اجرای طرح‌های ۲۸ گانه با عنوان لبیک را در دستور کار قرار دادیم.
وی با بیان اینکه در حوزه قطعه‌سازی با حمایت امیر حیدری در صنایع «یاعلی» توانستیم بسیاری از قطعات را طراحی و بسازیم، گفت: امروز در این حوزه به درجه‌ای از توانمندی رسیده‌ایم که قطعات ساخته‌شده را به صنایع پنها ارائه می‌دهیم.

فرمانده هوانیروز ارتش به نقش‌آفرینی این یگان در دوران دفاع مقدس نیز اشاره کرد و بیان داشت: هوانیروز در آن دوران نقش مهمی در پشتیبانی از یگان‌های رزمی و نبرد با دشمن بعثی داشت. پس از دفاع مقدس نیز در حوادثی مانند زلزله و سیل، اولین نیرویی بوده که در صحنه حاضر شده است.
امیر قربانی به دلایل برگزاری همایش هم‌افزایی هوانیروز سپاه و ارتش پرداخت و گفت: این همایش در راستای تعامل و هم‌افزایی و افزایش توان دفاعی و ماموریتی هوانیروز در راستای فرامین مقام معظم رهبری برگزار شده است.

وی ادامه داد: در طرح‌های ۲۸ گانه لبیک اقدامات بسیار مثبتی انجام و این طرح‌ها در راستای ارتقاء تجهیزات و سطح آمادگی نیروها و البته تکریم کارکنان و پیشکسوتان هوانیروز به خوبی اجرا شد. ارتقای آموزش کارکنان و تعمیر و تجهیز بالگردها نیز انجام شده است.

فرمانده هوانیروز سپاه نیز در این همایش بر ضرورت بهره‌گیری هرچه بهتر از توانمندی‌های این یگان در بحران‌ها و حوادث تاکید کرد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار «محمد رحمانی» فرمانده هوانیروز سپاه پاسداران در همایش هم‌افزایی هوانیروز ارتش و سپاه که صبح امروز در ستاد فرماندهی هوانیروز ارتش برگزار شد، گفت: یکی از افتخارات من و همرزمان پاسدارم حضور در دفاع مقدس در کنار ارتش و هوانیروز است. ما از سال ۶۳ در کنار این عزیزان بوده و شاهد مجاهدت‌های آن‌ها در مقابل دشمن بعثی بوده‌ایم.

وی در ادامه با تشکر از امیر قربانی به دلیل برگزاری این همایش گفت: امروز روز وحدت و هم‌افزایی است و دلاوری‌ها و مجاهدت‌های هوانیروز ارتش بر کسی پوشیده نیست.

سردار رحمانی با اشاره به پای کار بودن هوانیروز گفت: همه می‌دانند که هر اتفاق و حادثه‌ای که در کشور رخ دهد، اولین یگانی که به سرعت حضور پیدا می‌کند هوانیروز است.

وی با اشاره به نقش آفرینی‌های هوانیروز در زمان صلح تاکید کرد: ماموریت‌های هوانیروز سپاه و ارتش بعد از دوران دفاع مقدس بیش از ماموریت‌های این یگان در زمان جنگ بوده است.

سردار رحمانی با اشاره به خدمات هوانیروز در امدادرسانی و کمک به مردم در حوادث طبیعی گفت: در سیل و زلزله و دیگر حوادث هوانیروز نقش اصلی را برعهده دارد.

وی عدم شناخت توانایی‌های هوانیروز در دستگاه‌های مختلف را موجب بروز برخی مشکلات دانست و گفت: افراد متخصص در ستاد مدیریت بحران و حوادث باید حضور داشته باشند تا بتوان بهتر از قابلیت‌های هوانیروز در زمان‌های بحرانی استفاده کرد.

فرمانده هوانیروز سپاه در پایان گفت: هوانیروز سپاه از سال ۶۰ و در عملیات خیبر کم کم شکل گرفت و بعد از آن در قالب نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کار خود ادامه داد و عملاً از سال ۹۵ با فرمان فرماندهی معظم کل قوا هوانیروز سپاه به طور رسمی تشکیل شد.

سردار رحمانی ادامه داد: کمیسیون‌های مشترک و مختلفی در هوانیروز سپاه و ارتش شکل گرفته و هدف ما از تشکیل این کمیسیون‌ها ارتقاء سطح هماهنگی‌ها و آمادگی‌ها بین هوانیروز ارتش و سپاه است.

وی در ادامه به تهدیدات و تحریم‌های دشمن اشاره کرد و گفت: با وحدت و همدلی و با استفاده از تجارب در طراحی و ساخت تجهیزات می‌توان در مقابل دشمن ایستاد.

فرمانده هوانیروز سپاه در پایان عنوان کرد: امروز بحمدالله توانمندی‌های بسیاری در هوانیروز سپاه و ارتش وجود دارد که می‌توان با هم‌افزایی بهره بیشتری از آن ببریم. البته ما امروز نیز در عملیات‌های مختلف هماهنگ و همزمان عمل می‌کنیم.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *