باحضور جانشین نزاجا برگزار شد؛ همایش «رهروان زینبی» در کوی سازمانی شهید رنجبر

همایش رهروان زینبی با حضور امیر سرتیپ نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در کوی سازمانی شهید رنجبر نزاجا برگزار شد.

همایش رهروان زینبی و تقدیر از بانوان زینبی و نوگلان حسینی با حضور امیر سرتیپ نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش و سرهنگ فرزاد آزادی فرمانده مرکز آموزش جوادالائمه نزاجا در کوی سازمانی شهید رنجبر نزاجا برگزار شد.

امیر سرتیپ نوذر نعمتی در این مراسم با با اشاره به اهمیت درک نهضت عاشورا گفت: نهضت عاشورا درس‌های مهمی برای ما دارد و نکات مهم این واقعه خاصیت هدایت گری دارد، یکی از مسائل مهمی که در مورد نهضت عاشورا لازم است به آن توجه کنیم این است که چه کسانی این نهضت را به وجود آوردند و چه خصوصیاتی داشتند.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: در روز عاشورا دو امام معصوم وجود داشتند، امام حسین (ع) و امام سجاد (ع) و بقیه افراد هیچ‌کدام معصوم نبودند پس سؤال اینجاست که چه اتفاقی افتاد که تک‌تک یاران ابا عبدالله(ع) جاودانه شدند، به اعتقاد من همه این افراد یک صفت مشترک داشتند؛ عبودیت و بندگی خدا صفت مشترک بین تمام شهدای کربلا بود و همین بندگی خالصانه بود که باعث شد به چنین مقام والایی برسند.

وی افزود: بنابراین درسی که می‌توانیم از این موضوع بگیریم این است که اگر انسان کاری را خالصانه و با بصیرت برای رضای خدا انجام دهد، این کار جاودانه خواهد شد و ثمرات بی‌شماری خواهد داشت.

امیر سرتیپ نعمتی با تأکید بر اهمیت داشتن بصیرت در همه امور گفت: ما اگر به تاریخ نگاه کنیم می‌بینیم که واقعه عاشورا چندان فاصله‌ای بازمان حیات پیامبر اکرم (ص) ندارد و خیلی از افرادی که در مقابل امام حسین (ع) ایستادند تا چند سال قبل در رکاب پیامبر و امیرالمؤمنین جنگیده بودند، لذا یکی از پیام‌های بزرگ عاشورا این است که نداشتن بصیرت، انسان را به‌ جایی می رساند که حتی بر روی امام زمان خودش شمشیر بکشد.

در این مراسم از بانوان فعال فرهنگی و نوگلان حسینی شهرک شهید رنجبر نزاجا تقدیر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *