امیر فرماندهی نزاجا: نیروی زمینی ارتش یکی از ستون های مهم دفاع از کشور است

فرمانده نیروی زمینی ارتش در جمع کارکنان وظیفه نخبه در مرکز آموزش۰۱ شهدای وظیفه نزاجا گفت: نیروی انسانی بی بدیل ترین مولفه قدرت در هرجامعه ای است، اگر این مولفه با زینت نخبگی تلفیق شود اثر گذاری آن در تمامی حوزه ها مشهودتر خواهد بود و نیروی زمینی ارتش یکی از ستون های مهم دفاع از کشور است.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری صبح امروز در جمع پانزدهمین دوره رزم مقدماتی کارکنان وظیفه نخبه کشور در مرکز آموزش ۰۱ شهدای وظیفه نیروی زمینی ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران برای جامعه علم و دانش و نخبگان کشور احترام ویژه ای قائل است، نیروی انسانی بی بدیل ترین مولفه قدرت در هرجامعه ای است.
وی افزود: هیچ کاری به نتیجه قطعی نمی رسد مگر اینکه مجموعه ای با تفکر و برنامه ریزی هدفمند آن را هدایت کند، جنگ، در نوع خود علم، فن و دانش است، باید مولفه های قدرت در کنار هم قرار گیرند تا پیروزی حاصل شود، پیروزی در دوران دفاع مقدس، نمونه بارز جنگیدن ، همراه با تفکر و فرماندهی در برابر دشمنِ تا بن دندان مسلح بود.

امیرسرتیپ کیومرث حیدری به مولفه های قدرت نیروی زمینی ارتش اشاره کرد و ادامه داد: نیروی انسانی متخصص و مجرب اولین مولفه قدرت نیروی زمینی ارتش است که در تمامی صحنه ها با حضور موثر خود توانسته است تحرک را دراین نیرو به سطح بالایی افزایش دهد، امروز نیروی زمینی ارتش با داشتن نیروی انسانی پا در رکاب، کار آمد و مومن یکی از ستون ها و مولفه های مهم دفاع از کشور است.
وی به قدرت بالگردی نیروی زمینی ارتش به ویژه در سطح منطقه اشاره و تصریح کرد: منحصر به فرد ترین ناوگان بالگردی خاورمیانه در نیروی زمینی ارتش قرار دارد، امروز قدرت بالگردی ما برای همگان ثابت شده است، هوانیروز ارتش در دوران دفاع مقدس با داشتن خلبانان مجرب، حماسه های بزرگ و ماندگاری را در مقابله با دشمن بعثی از خود به یادگار گذاشته است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش به خودکفایی در حوزه تولید قطعات بالگردی اشاره و خاطرنشان کرد: با راه اندازی نهضت قطعه سازی در تحقیقات و جهاد خودکفایی هوانیروز و صنعت دفاعی کشور، امروز در حوزه “بازآماد” سیستم های بالگردی به دستاورد های بسیار مهمی رسیده ایم. به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  بالگردهای هوانیروز قهرمان به دوربین های دید در شب مجهز شده اند که نصب این سیستم در نوع خود بی نظیر است.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری با اشاره به قدرت یگان های نیرو مخصوص در نیروی زمینی ارتش گفت: در حوزه نیروهای ویژه، منحصر به فرد هستیم، این نیروها با آموزش های کاملا هدفمند در هر شرایط اقلیمی اجرای ماموریت می کنند.
وی قدرت زرهی نیروی زمینی ارتش را از دیگر مولفه های اقتدار این نیرو خواند و افزود: امروز یگان های زرهی و توپخانه نیروی زمینی ارتش از تجهیزات و امکانات مطلوبی برخوردار هستند، قدرت تحرک، جابجایی و آتش سنگین این یگان ها هر دشمن متجاوزی را که قصد نفوذ به مرزهای جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد در نطفه خفه خواهد کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش علاوه در راستای ابعاد دیگر دفاع از کشور به طرح های مردم یاری این نیرو در حوادث غیرمترقبه در سراسر کشور اشاره و اظهارداشت: امروز مردم به این نتیجه رسیده اند که اگر حادثه ای برای آنها به وجود آید نیروهای ارتش حاضر هستند و بلافاصله در کمترین زمان ممکن در کنار آنها خواهند بود، زلزله سرپل ذهاب، سیل استان های گلستان، لرستان، سیستان و بلوچستان و همچنین در کنترل ویروس منحوس کرونا یگان های ارتش در قالب  قرارگاه پدافند زیستی در تمامی صحنه ها حضوری موثر داشنه اند.
وی تاکید کرد: در حال حاضر یگان های نیروی زمینی ارتش در استان سیستان و بلوچستان با احداث بیمارستان های تنفسی دائم و همچنین آب رسانی به مناطق روستایی و به صورت زیر بنایی، پروژه عظیم آب رسانی را در دستور کار خود قرار داده است.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *