معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش؛ شهید خوشوقت از اولین نیروهای داوطلب مقابله با ویروس منحوس کرونا بود

مراسم تشییع پیکر مطهر شهید خوشوقت ، مدافع سلامت سرهنگ دوم  مرتضی خوشوقت در اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

امیر سرتیپ علی جهانشاهی در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع سلامت سرهنگ دوم شهید مرتضی خوشوقت که در اداره بهداشت و درمان نزاجا برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسن عسگری(ع) و گرامیداست یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت به خصوص شهید گرانقدر سرهنگ  مرتضی خوشوقت گفت: از طرف فرمانده کل ارتش، فرمانده نیروی زمینی ارتش، از طرف خودم و همچنین از طرف رئیس و کارکنان اداره بهداشت و درمان و همه کارکنان نیروی زمینی ارتش، شهادت هم رزم عزیزمان جناب سرهنگ مرتضی خوشوقت را خدمت خانواده محترم ایشان تبریک و تسلیت عرض می کنم.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش افزود: شهید خوشوقت یکی از بهترین کارکنان نزاجا بود. وی فردی متعهد، مومن، ولایتمدار و شجاع بود.

امیر سرتیپ علی جهانشاهی تصریح کرد: اولین مأموریتی که جهت مقابله با ویروس منحوس کرونا به نزاجا محول شد، مأموریت تشکیل بیمارستان و نقاهتگاه ۵۰۰ تخت‌خوابی در قم بود که با وجود شیوع گسترده ویروس در این شهر، جناب سرهنگ شهید خوشوقت جزو اولین نیروهایی بود که در جهت دفاع از مردم و مقابله با ویروس منحوس کرونا داوطلب شد.

وی ادامه داد: در آن روزهای ابتدایی که مأموریت‌ها به صورت هفتگی بود، ایشان داوطلبانه دو هفته در قم ماندند و خدمات ارائه کردند و در ادامه در مرکز پایش اداره بهداشت و درمان نزاجا برای پایش نفرات داوطلب در خط مقدم جبهه  مقابله با ویروس ایثارگری می‌کردند.

امیر جهانشاهی خاطر نشان کرد: ایثارگری‌های شهید خوشوقت ما را یاد ایثارگری‌های رزمندگان دفاع مقدس می‌انداخت، همانند نیروهای داوطلبی که در شب عملیات از مال و جان و خانوده‌هایشان می‌گذشتند تا خط‌شکنی کرده و از انقلاب و نظام اسلامی دفاع کنند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با اشاره به آیه ۱۱۱سوره مبارکه توبه”إِنَّ اللَّهَ اشتَرىٰ مِنَ المُؤمِنینَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّهَ” تأکید کرد: در مأموریت مقابله با این ویروس منحوس، کادر پزشکی ما فرماندهان یگان‌های ویژه خط مقدم بودند، خط شکنی می‌کردند و در راه خدمت به خلق، با خداوند معامله می‌کردند و در این مسیر به شهادت رسیدند.

وی در پایان با تشکر از پشتیبانی و همراهی خانواده شهید خوشوقت در مسیر خدمت‌رسانی به مردم، از درگاه خداوند برای ایشان آرزوی صبر جزیل کرد.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *