معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش در آیین آغاز تولید مجموعه مستند پیش فنگ حضور پیدا کرد

سخنگو و معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش در آیین آغاز تولید مجموعه مستند پیش فنگ در تیپ ۶۵ نیروی مخصوص نیروی زمینی ارتش گفت: ۴ دهه فداکاری و جان فشانی و خدمت ارتش منشاء برکات بسیاری برای انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران اسلامی بوده است.
به نقل از پایگاه خبری اقتدار آیین افتتاح مجموعه مستند پیش فنگ با حضور امیر سرتیپ دوم تقی خانی، معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش، دکتر سالم مدیر شبکه امید، جمعی از فرماندهان، مسئولان و  عوامل ساخت این مجموعه در تیپ ۶۵ نیرو مخصوص واکنش سریع نزاجا برگزار شد.
امیر سرتیپ دوم تقی خانی در این مراسم گفت: ارتش با نیروهای شایسته، متخصص و مومن خود در حوزه های مختلف، خدمت رسان مردم و نظام بوده است، اگر چه خدمات ارتش بیشتر در حوزه ارتقای آمادگی دفاعی و رزمی نمود دارد لیکن در عرصه های دیگر نیز ظرفیت های عظیمی دارد که لازم است در قالب برنامه های مختلف برای مردم بویژه نوجوانان و جوانان تشریح شود .
وی ادامه داد: وقتی از ارتش صحبت می کنیم، موضوعِ بیش از ۴ دهه فداکاری، جان فشانی و خدمت به اسلام، انقلاب و مردم مطرح است، یگان‌های ارتش در این مدت هرکدام منشا برکات بسیار برای ایران اسلامی بوده‌اند، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص واکنش سریع نزاجا نیز یکی از همین یگان‌هایی است که خدمات بسیار ارزنده‌ای داشته است.
معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش افزود: تیپ ۶۵ نیرو مخصوص واکنش سریع در سال های آغازین دفاع مقدس با ده‌ها عملیات و ماموریت‌های دشوار، نقش تعیین کننده‌ای در بر هم زدن محاسبات و آرامش دشمن ایفا کرد و در سال‌های بعد از جنگ نیز با اجرای ماموریت‌های مختلف ضریب امنیت مرزها را ارتقا بخشید و علاوه بر آن در عملیات مردم یاری از سیل و زلزله تاحضور در سرمای منفی ۴۰ درجه دنا برای نجات هم وطنان پیشگام بوده است.
معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش بیان کرد: نوجوانان و جوانان عزیز ما بسیار مشتاقند تا از اقدامات و تخصص های ارتش از نزدیک آشنا شوند و دلیل همکاری ما با شبکه امید این است که مخاطبان این شبکه، نوجوانان جامعه هستند و در این کار مشترک با ارائه اطلاعات صحیح تخصص‌ها و فعالیت‌های مورد علاقه نوجوانان و جوانان در حوزه‌های زمینی، هوایی، پدافند و دریایی شرایطی را مهیا کنیم که بتوانند درک بهتری از محیط ارتش در تصمیم گیرهای آتی خود داشته باشند.
معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش همچنین با تاکید بر لزوم رعایت نکات ایمنی، و بهداشتی در تولید مجموعه مستند پیش فنگ ابراز داشت: مسئله حائز اهمیتی که در فرآیند تولید این مجموعه مستند باید لحاظ شود این است که دقت و مراقبت کنیم تا این کار صرفا به بازدید هیجان انگیز نوجوانان از یگان‌های ارتش و عملیات دشوار آمادگی جسمانی خلاصه نشود و مخاطبان عزیز غیر از تخصص و نظم، بتوانند دیگر جلوه‌های ارتش انقلابی از جمله پا در رکابی برای اجرای هر ماموریت واگذاری، اخلاق مداری، خودباوری و اتکا به داشته های خود، روحیات مردمی و دیگر ویژگی های مثبت ارتش را نیز دریافت کنند.
امیر تقی خانی ضمن تشکر از مدیریت شبکه امید و قدردانی از پشتیبانی های فرماندهی کل ارتش در انتقال داشته‌های ارزشمند ارتش به فرزندان عزیز و نسل آینده ساز ایران اسلامی، اظهار امیدواری کرد، با برنامه‌های  سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در سال جاری، جلوه‌های زیبای دیگری از ارتش انقلابی را به سمع و نظر مردم شریف برسانیم.
در ادامه مهدی سالم مدیر شبکه امید گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان حفظ و بقا و انسجام جمهوری اسلامی همیشه به نحو مطلوب ایفای نقش کرده است و انشاءالله این نوجوانانی که در حال حاضر مخاطب برنامه های شبکه امید هستند از تولید برنامه های مشترک با ارتش تاثیرات مثبتی را دریافت کنند.
وی ضمن تشکر از سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در همکاری با تولید مستند پیش فنگ گفت:  شبکه امید همزمان، با چندین نهاد و سازمان در حال تولید مستند است که منظم‌ترین و منسجم‌ترین سازمان، مجموعه ارتش است خصوصا اینکه حوزه نوجوان را درک کرده که برای ما بسیار مهم است . وی افزود ما وقتی می خواهیم برای نوجوانان کار کنیم، در عین جذابیت، در لایه دوم و سوم پیام بایستی آن مفاهیم اساسی تر را نیز منتقل کنیم.
دکتر سالم با بیان اینکه انتقال مفاهیم جنگ، دفاع مقدس و شهادت به نوجوانان وظیفه مهم ما است و مجموعه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران انتقال این مفاهیم به نسل بعد را برای خود یک اصل می داند تاکید کرد: فرزندان کارکنان شریف ارتش، زحمت کشان ارتش، می توانند روایتگر خاطرات نوجوانی خود با پدرانشان باشند، موضوعی که برای خیلی از بچه های ما شناخته شده نیست و ما باید این را به نوجوانان بیاموزیم که به داشته هایشان افتخار کنند.
وی با اشاره به اینکه کسانی که ایثار کردند و باعث شدند ما این امنیت امروز را در کشور داشته باشیم جزو داشته های افتخار آمیز ما هستند افزود: امنیت در حال حاضر شالوده کشور شده و خیلی از نوجوانان ما حواسشان نیست که این امنیت به چه قیمتی به دست آمده است، با چه تلاشی به دست آمده و با چه تلاشی حفظ می شود.
دکتر سالم در رابطه با چشم انداز شبکه امید در خصوص همکاری با ارتش اظهار کرد: یکی از کارهایی که با تولید این برنامه ها می خواهیم انجام دهیم این است که نسل جوان بداند صرفا به واسطه ی توان نظامی نیست که ارتش مقتدری داریم، حتما توان روحی و روانی، توکل و توسلی که به خداوند و ائمه اطهار(ع) در بین نیروهای ارتش وجود دارد خیلی موثر بوده و ما وظیفه داریم این موضوع را به نوجوانان منتقل کنیم.
گفتنی است مجموعه مستند پیش فنگ در ۳۶ قسمت با حضور جمعی از نوجوانان به منظور شناخت مشاغل خاص، رسته ها و تجهیزات نظامی نیروهای چهار گانه ارتش به تهیه کنندگی سرکار خانم سلما بابایی و آقای ونداد دوشن و با کمک و همکاری شبکه امید تولید می شود.

 

انتهای پیام/

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *