معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش: اولین بیمارستان صحرایی ارتش در عملیات فتح‌المبین برپا شد

امیر سرتیپ شرفی گفت: نیروی زمینی ارتش اولین بیمارستان صحرایی خود را در سال ۱۳۶۱ و در عملیات فتح‌المبین با چهار صد تخت برپا کرد.
به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش؛ امیر سرتیپ کیومرث شرفی معاون اجرایی نزاجا در در مراسم افتتاحیه یادمان بیمارستان صحرایی شهید مخبری در چنانه جنوب غرب کشور ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا، رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس گفت: بیمارستان صحرایی شهید مخبری نیروی زمینی ارتش، در دوران دفاع مقدس در عملیات‌های آفندی و پدافندی رزمندگان را در مناطق عملیاتی جنوب غرب کشور پشتیبانی کرد.
وی با بیان اینکه این بیمارستان برابر نیاز و به منظور مداوای مجروجان بر پا شده است افزود: بنای بیمارستان صحرایی شهید مخبری در سال ۱۳۶۲ شروع به احداث شد و در سال ۱۳۶۳ به بهره‌برداری رسید، در طول جنگ تحمیلی خدمات ارزنده‌ای در این بیمارستان به یادگار گذاشته شد و پس از جنگ با کادر درمانی مجرب به مدت ۱۰ سال در خدمت مردم محروم منطقه چنانه بود.
امیر سرتیپ شرفی ادامه داد: در دوران جنگ تحمیلی به جز این این بیمارستان تعداد ۵۳ بیمارستان صحرایی دیگر توسط نیروی زمینی ارتش در مناطق مختلف برپا شد که نقش موثری را از خود بر جای  گذاشته‌اند.
معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: در طول جنگ تحمیلی بالغ بر یکصد هزار کادر درمان در بیمارستان‌های صحرایی مشغول به خدمت بوده‌اند که بالغ بر یک میلیون مجروح را مداوا کرده‌اند.
امیر سرتیپ شرفی، نقش و اهمیّت بهداری رزمی در دوران دفاع مقدس را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: اولین بیمارستان صحرایی در سال ۱۳۶۱ و در عملیات فتح المبین با ۲۰ اورژانس، ۲۵ تخت و کادر درمان مجرب در ایستگاه‌های متعدد در منطقه عملیاتی برپا شد .
معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: بیمارستان‌های صحرایی از قداست بسیار بالایی برخوردار هستند، در این بیمارستان تعداد هشت هزار شهید گرانقدر منتقل و پیکر مطهر آنها به خانواده ها تحویل شد.
وی گفت: به جهت حرمت و قداست بیمارستان صحرایی شهید مخبری چنانه و برابر اوامر فرمانده کل ارتش و نیروی زمینی، این بیمارستان بازسازی شد تا به صورت یادمان، در ایام راهیان نور در معرض نمایش کاروان‌ها قرار بگیرد.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *