امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش : امروز تحول عمیق نیروی زمینی محوری ارتش، متکی بر دانش بومی کشور است.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی محوری ارتش در گفت و گوی زنده تلویزیونی در برنامه “یه روز تازه” گفت: نیروی زمینی ارتش در حال حاضر با دهه های گذشته، تنها در تابلو و کالبد یکسان است و در داخل تحولات عمیقی صورت گرفته است و در بعضی جاها هیچ شباهتی به گذشته ندارد. چرا که ما در نیروی زمینی هم در ساختار، هم درسازمان، هم در ادوات، تحول عمیقی را پایه گذاری کردیم. منتها تحولی که امکان استمرار داشته باشد. تحولی که متکی به دانش بومی شده و توان و استعداد و علم دانشمندان کشورمان است.
فرمانده نیروی زمینی محوری ارتش صبح امروز دوشنبه اول مهرماه سال ۱۳۹۸ به مناسبت هفته دفاع مقدس در گفت گوی زنده تلویزیونی برنامه “یه روز تازه” که در مرکز آموزش و پشتیبانی نزاجا برگزار شد ضمن تسلیت و تعزیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس افزودند ۳۱ شهریورماه در تاریخ کشور ما هیچوقت فراموش نخواهد شد. در این روز مظلومیت کشور ما و وحدت کلمه و اتحاد مردم ما به ملسه ظهور رسید. مصداق قابل بیان این وحدت و دلاوری مردم، حماسه مقاومت مردم شهرهای مرزی ما بودند که در پیشانی این حمله ناجوانمردانه قرار داشتند.

امیر سرتیپ حیدری این روز را به تمام کسانی که در دوران دفاع مقدس و پس از آن نقش آفرینی در این حماسه داشتند تبریک گفتند و اظهار داشتند نیروی زمینی محوری ارتش تنها نیروی پا در رکابی بود که قبل از دفاع مقدس در آغازین روزهای پیروزی انقلاب در برقرار امنیت در سطح کشور نقش بسزایی داشته و در واقع یک نیروی انقلابی به اراده امام بزرگوارمان در بستر انقلاب اسلامی متولد شد. ایشان شاخصه ی ولایتمداری در ارتش و نیروی زمینی را از همان روزهای پیروزی انقلاب برشمردند و افزودند در اولین روزهای جنگ تحمیلی با اشاره شهید نامجو (بدون اینکه دستوری صادر شود) ۷۲۰ دانشجوی دانشگاه افسری که هنوز فارغ التحصیل و افسر نشدند عاشقانه داوطلب میشوند که در این مصافی بزرگ در مقابل ۴۳ کشوری که صدام را کمک می کردند بایستند.

امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی در خصوص وضعیت موجود نیروی زمینی و تحولات اخیر در این نیرو زمینی اشاره داشتند نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران مشهور و معروف است به نیروی مطلقاً ولایی و ولایت مدار، ما در نیروی زمینی اصول فرماندهی را برسه پایه استوار کردیم: “ولایت محوری، عدالت محوری و شایسته سالاری از این رو ولایت محوری در ارتش انقلابی ما کاملا نهادینه شده و جزو ارزش های لاینفک آن گردیده است.
با توجه به اینکه ولی امر مسلمین و فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) تحول عمیقی در این نیرو را مطالبه داشتند تا در مقابل جنگ ها و تهدیدات احتمالی آینده بتواند پاسخگو باشد. لذا ما در نیروی زمینی برای اینکه ولایتمداری را درعمل به ملسه ظهور برسانیم. نیروی زمینی را بردیم داخل برنامه تحولی از صفر تا صد، یعنی هم در ساختار هم سازمان هم ادوات نیروی زمینی تحول عمیقی را پایه گذاری کردیم. منتها تحولی که امکان استمرار داشته باشد. چه تحولی؟! تحولی متکی به دانش بومی شده کشورمان، تحولی متکی به توان و استعداد و علم دانشمندان کشورمان در مجموع ما امروز اگر بخواهیم مقایسه کنیم نیروی زمینی ارتش در حال حاضر با دهه های گذشته تنها در تابلو و کالبد یکسان است و در داخل تحولات عمیقی صورت گرفته است و در بعضی جاها هیچ شباهتی به گذشته ندارد.”

امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش افزودند: “مطالبات رهبرمعظم انقلاب را تبدیل به برنامه کردیم و به طرح لبیک یا امام رسیدیم. از فرمانده محترم کل ارتش، رییس ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء تشکر میکنم که پس از برنامه ریزی طرح های لبیک و تایید مقام معظم رهبری کمک شایانی کردند که به اهداف خود برسیم. امروز نیروی زمینی ارتش از حالت لَختی و زمین گیر بودن به تیپ های متحرک هجومی و تیپ های واکنش سریع تغییر کرده است. یعنی امروز نیروی زمینی ارتش یک نیروی محوری متحرک هجومی و واکنش سریع است. در نیروی زمینی ما کاملا آماده هستیم. تهدیدات را رصد کنیم. این بدان معنی نیست که در حال حاضر تهدیدی وجود دارد، بلکه این ذات کار ما است. ما پوزه هر متجاوز احمقی را به خاک میمالیم. همچنین در حوادثی مانند سیل و زلزله تکیه گاه مردم هستیم.”

در پایان این گفتگو امیر حیدری از برخی شهدای فرمانده و هم رزم خودشان همچون شهید بدایار بهبودی به عنوان اولین فرمانده و شهید محمد وفایی به عنوان همرزم خود در دوران دفاع مقدس نام برده و یاد شهدای مدافع حرم نیروی زمینی محوری را گرامی داشتند.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *