مراسم تشییع شهدای گمنام در دانشگاه افسری امام علی(ع) برگزار شد

به مناسبت سالروز وفات حضرت ام‌البنین(ع)، پیکر مطهر دو تن از شهدای گمنام دفاع مقدس، در دانشگاه افسری امام علی(ع) بر روی دستان فرماندهان و دانشجویان این دانشگاه تشییع شد.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم بازنشسته دربندی پیشکسوت و راوی دفاع مقدس، در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام، در جمع فرماندهان و دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) با تأکید بر خصایص اخلاقی نیکوی شهید صیاد شیرازی گفت: ایشان همیشه متذکر می‌شدند که سعی کنید برای خودتان یک نقطه اتکا و استاد در زندگی شخصی و نظامی داشته باشید. شهید صیاد شیرازی، علمای برجسته‌ای مانند حضرات آیات بهاالدینی، دستغیب، صدوقی، اشرفی اصفهانی و مدنی را به عنوان نطقه اتکا و استاد خود انتخاب کرده بودند و به طور مستمر با این اساتید جلسات ویژه‌ای را داشتند.
وی افزود: بحمدالله بخشی از دست نوشته‌های عرفانی شهید صیاد شیرازی در قالب یک جلد، با اجازه مقام معظم رهبری(مد‌ظله‌العالی) تحت عنوان “یادداشت‌های ویژه”، توسط هیئت معارف جنگ چاپ شده است.
امیر سرتیپ دوم بازنشسته دربندی با تأکید بر آیه ۱۶۹ سوره مبارکه آل عمران اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) در کتاب چهل حدیث خود در رابطه با فراز(عند ربهم یرزقون) فرمودند:”من هم عظمت آن را به صورت کامل درک نکرده‌ام”، بنابراین این فرمایش ایشان، جایگاه ویژه شهدا را به ما خاطر نشان می کند.
این پیشکسوت و راوی دفاع مقدس تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی در وصیت نامه‌اش یاد می‌کند:”از خدا می خواهم آنقدر در رکاب امام زمانم بجنگم و شمشیر بزنم که در خون خودم بغلتم و شهید بشوم”، که در نهایت با اینکه ده سال از جنگ تحمیلی گذشته بود، ایشان به آرزوی خود یعنی شهادت در راه خدا رسید. بنابراین سزاوار است که شما دانشجویان و فرماندهان آینده ارتش باید راه، روش و سیره شهدای بزرگواری همچون صیاد شیرازی‌ها را در سینه خودتان برای خدمت مقدس در ارتش اسلام، ثبت و ضبط کنید.
امیر سرتیپ دوم دربندی با اشاره به مقام شامخ شهدا بیان کرد: وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) در رابطه با مقام والای شهادت می‌فرمایند: “تمام انسان ها از جمله پیامبران بعد از مرگ نیاز به غسل، کفن و… دارند، ولی شهید همان خون مطهر و مبارکش غسل و لباس مقدس رزمندگی‌اش کفن او می باشد.”
این یادگار ۸ سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) همواره بر خواندن وصیت‌نامه شهدا تأکید داشتند ادامه داد: شما دانشجویان و فرماندهان آینده ارتش امام زمان(عج) و ولایت باید بر خواندن وصیت‌نامه مقدس شهدا مداومت داشته باشید، تا ان‌شالله بتوانید رهرو راستینی برای آنها باشید.
بنا بر این گزارش، پیکر مطهر این شهدای گمنام بعد از تشییع در دانشگاه افسری امام علی(ع)، به معراج شهدای تهران انتقال داده شد.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *