محفل انس با قرآن کریم در مرکز آموزش ۰۵ نزاجا برگزار شد

رئیس عقیدتی سیاسی مرکز آموزش ۰۵ نیروی زمینی ارتش گفت: ماه رمضان، ماه رهایی از دوزخ، بهشتی شدن، ماه سامان بخشیدن به دنیا و آخرت، ماه کشف و کرامت و ماه شایستگی برای دیدار خدا است.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، حجت‌الاسلام مقدم محمدی، رئیس عقیدتی سیاسی مرکز آموزش ۰۵ نزاجا در محفل انس با قرآن کریم که همزمان با حلول ماه مبارک رمضان در این مرکز برگزار شد، با اشاره به آیه ۱۸۳ سوره بقره، روزه گرفتن را عاملی برای رستگاری مؤمنان دانست و گفت: ماه رمضان، ماه رهایی از دوزخ، بهشتی شدن، ماه سامان بخشیدن به دنیا و آخرت، ماه کشف و کرامت و ماه شایستگی برای دیدار خدا است.
وی با بیان این که کیمیاگری ویژگی بارز ماه مبارک رمضان است، افزود: هر فرد مؤمن، مراقب جان و دل خویش است تا به این ضیافت دعوت و خوشه‌چین این خرمن انبوه شود.
رئیس عقیدتی سیاسی مرکز آموزش ۰۵ نزاجا خاطر نشان کرد: در این ماه، افزون بر این که ثواب عبادت‌ها چند برابر به روزه دار باز می‌گردد، اعمال عادی و روزمره شخص روزه‌دار نیز رنگ عبادت می گیرد. ماه رمضان از خواب بنده عبادت و از نفس‌های او تسبیح می‌سازد.
حجت‌الاسلام محمدی سلیمانی در پایان به سیره امام خمینی (ره) در ماه مبارک رمضان اشاره و تصریح کرد: ماه رمضان ماه قرآن است، بنابراین روزه دار بیش از هر ماه دیگری باید با قرآن مأنوس باشد، پس ما نیز باید این سیره را سرلوحه کار خود قرار داده و با قرآن انس بیشتری پیدا کنیم.

 

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *