فرمانده نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران خبر داد؛ احداث ۱۰ پادگان در شرق کشور آمادگی نزاجا برای کمک به کشورهای دوست در حوزه قطعه سازی

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به تأمین نیاز‌های تجهیزاتی ۲۳ رسته دفاعی نیروی زمینی ارتش، از آمادگی این نیرو برای کمک به کشورهای دوست در حوزه قطعه سازی خبر داد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز در مراسم افتتاح ساختمان مدیریت حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نزاجا در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به تأکیدات فرمانده معظم کل قوا (مد ظله العالی)، نگاه ما به نهضت قطعه سازی به‌عنوان یک مسئله فروع دین بوده است و تاکنون به‌عنوان یک نهضت الهی به آن نگاه کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه امروز در چرخه دفاع زمینی، محتاج بیگانگان نیستیم، افزود: امروز نیروی زمینی در ۲۳ رسته چرخه دفاعی خود را تأمین کرده است و توانسته‌ایم در تمامی این رسته‌ها در حوزه قطعه سازی به خودکفایی برسیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: نیروی زمینی ارتش توانمندی لازم را دارد که در حوزه قطعه سازی بنا بر اراده فرمانده معظم کل قوا به کشور‌های دوست کمک کند.

امیر سرتیپ حیدری همچنین درباره روند برگزاری رزمایش‌های نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی هرساله رزمایش‌های مشترک و تخصصی را جهت ارتقای آمادگی نیرو‌های خود برگزار می‌کند که در این رزمایش‌ها تاکتیک‌های خاص و سلاح‌های جدید مورد استفاده و تست عملیاتی قرار می‌گیرند.

وی در ادامه به حضور نیروی زمینی ارتش در مرز‌های شرق اشاره و خاطرنشان کرد: نیروی زمینی در مرز‌های غرب و جنوب غرب مستقر بوده و از سال گذشته در شمال شرق و شرق نیز مستقر شده است، به همین دلیل نیازمند بودیم پادگان‌هایی را که قابلیت تاکتیکی ویژه‌ای داشته باشند، احداث کنیم تا بتوانیم به خوبی از مرز‌ها دفاع کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: بنابر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، نقشه بسیار خوبی برای کل مرز طراحی شده و در سری اول آن، احداث ۱۰ پادگان ویژه پیش‌بینی شده است که اولین آن را چند روز پیش افتتاح کردیم و تعداد ۹ پادگان دیگر هم به مرور احداث می‌شوند.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *