فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره ولایتمداری شهید صیاد شیرازی گفت: ولایتمداری این شهید محدود به حرف و شعار نبود؛ بلکه در عمل به ولایت پایبند بود.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، با اشاره به سالگرد شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی گفت: این شهید بزرگوار تجسم واقعی تقوا و ولایتمداری در عصر ما بود؛ خصوصا بُعد ولایتمداری ایشان به حدی بود که می‌تواند برای آحاد کارکنان نیروی زمینی بهترین الگو و سرمشق باشد.

وی افزود: ولایتمداری صیاد شیرازی محدود به حرف و شعار نبود؛ بلکه در عمل به ولایت پایبند بود و در شرایط بحرانی، ولایتمداری خود را به منصه ظهور رساند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: ایشان ولایتمداری را در خود نهادینه کرد و روح تعبد و ولایتمداری را در سطح نیرو‌های مسلح تسری داد. اخلاق، منش، روح پاک و قلب سلیم صیاد موجب شد تا او شایستگی شهادت را پیدا کند.

امیر سرتیپ حیدری عنوان کرد: شهید صیاد در رعایت نظم نمونه بود؛ نظم ایشان به اندازه‌ای بود که حتی برای کوچک‌ترین لحظات زندگی‌اش برنامه داشت و برای ارتشی‌ها الگوی نظم و انضباط بود.

وی همچنین به تلاش‌های شهید صیاد برای ایجاد وحدت بین ارتش و سپاه اشاره و خاطرنشان کرد: وحدت کلمه از آرمان‌های امام (ره) و فرمانده معظم کل قواست و شهید صیاد شیرازی نیز نقش بی‌نظیری در مستحکم کردن حلقه وحدت در بین نیرو‌های مسلح داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *