فرمانده نیروی زمینی ارتش خبر داد: تأمین بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابه مقابله با کرونا در سیستان و بلوچستان

امیر سرتیپ حیدری در گفت و گوی تلفنی با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو، از فعال‌سازی بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابه در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: قرار است پزشکان این بیمارستان از استان‌های غیر درگیر تأمین شوند.

امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در این گفت و گو با یادآوری شعار «ارتش فدای ملت» گفت: ارتش بارها این موضوع را در عرصه‌های مختلف به منصه ظهور رسانده است که نمونه‌های آن را می توان در خدمت‌رسانی در زلزله و سیل مشاهده کرد و اساساً هر کجا ملت احساس کنند نیاز دارند ارتش در کنار آن‌‌ها قرار گیرد، ارتش حتماً این کار را انجام می‌دهد.
وی از اوامر مقام معظم رهبری و دستور مستقیم امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش برای کمک رسانی به مردم سیستان گفت و بیان کرد: در رابطه با وضعیت حادی که در این استان به وجود آمد، از صبح دوشنبه وارد زاهدان شدیم و با استانداری، ریاست دانشگاه علوم پزشکی و رئیس ستاد بحران در محل پادگان لشکر ۸۸ زرهی استان جلسه گذاشتیم و به مردم این استان قول دادیم آمده‌ایم بمانیم تا وقتی که استان سیستان و بلوچستان از وضعیت بد کرونا خارج شود و شرایط نرمال شود.
فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: به مردم استان سیستان و بلوچستان قول داده‌ایم هم در موضوع بحران آب و هم در بحران کرونا در کنار این مردم عزیز باشیم. یک بیمارستان غیرفعال در استان که ۴۰۰ تخت خواب دارد را از دانشگاه علوم پزشکی تحویل گرفتیم و قرار است آن را فعال کنیم.
فرمانده میدانی مبارزه با کرونای نیروی زمینی ارتش درباره دیگر اقداماتی که قرار است برای مبارزه با کرونا در استان سیستان و بلوچستان انجام شود گفت: از صبح سه‌شنبه عزیزان کادر درمان در شهرهای غیردرگیر با هواپیماهای ارتش به سیستان و بلوچستان منتقل شدند تا بیمارستان ۴۰۰ تخت خواب را در مرکز استان فعال کنیم.
وی افزود: سه شنبه در بخش نخست به اندازه ۱۰۰ تختخواب بیمارستان مذکور را فعال کرده‌ایم. همچنین قرار است دستگاه‌های اکسیژن ساز به اندازه‌ای که جوابگوی استان باشد تأمین کنیم و از روز چهارشنبه تمام این دستگاه‌ها وارد استان می شوند و تمام نیاز استان تأمین می‌شوند. همچنین مراکزی به عنوان واکسیناسیون در سطح گسترده پیش‌بینی شده است که توسط نیروی زمینی راه ‌اندازی می شود تا واکسیناسیون در سطح وسیعی در این استان انجام شود.
سرتیپ حیدری درباره کمک به تأمین آب استان هم اظهار کرد: مردم استان سیستان و بلوچستان به تعدادی تانکرهای ثابت و سیار آب برای انتقال و ذخیره کردن آب نیاز دارند که در حال تأمین آن‌‌ها هستیم و از روز چهارشنبه به استان منتقل خواهد شد.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *