فرمانده نیروی زمینی ارتش خبر داد؛ اورهال ۳۳ فروند بالگرد هوانیروز ارتش

فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم گرامیداشت روز پنها گفت: با همکاری جوانان متخصص و مومن شرکت پشتیبانی و نو سازی بالگرد های ایران( پنها) ۳۳ فروند بالگرد هوانیروز که سالها زمین گیر شده بودند بهینه سازی، اورهال و به چرخه ناوگان بالگردی هوانیروز پیوستند .

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در جمع فرماندهان، مسئولین و کارکنان فنی شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران(پنها)، با اشاره به اورهال و نوسازی بالگردها گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، دستان توانمند شما قطعات را یکی پس از دیگری طراحی و تولید کرد تا تمامی بالگردها به پرواز در بیایند، در طول ۸ سال دفاع مقدس و پس از آن تمامی ماموریت‌های هوانیروز با قوت انجام شد.

وی با بیان این‌که هوانیروز اولین یگانی است که بلافاصله در منطقه ماموریت حاضر میشوند تاکید کرد : امروز با همکاری وزارت دفاع و صنایع داخلی کشور تعداد ۳۳ فروند بالگرد های هوانیروز که سالها زمین گیر شده بودند اورهال و نوسازی شد و ان شاالله در ماموریت های آینده از آنها استفاده خواهیم کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد : چند نقص بزرگ و مهم در حوزه بالگردی وجود داشت که امروز تمامی آنها برطرف شد ، اول اینکه حجم زیادی از بالگرد ها هوانیروز زمین گیر شده بودند ، دوم این بود که بالکردهای ما فقط در روز می توانسته اند پرواز و اجرای عملیات کنند و سومین مورد برد پایین موشک های هوانیروز بود که همه این موارد با همت جوانان انقلابی و با حضور شبانه روزی وزارت دفاع و شرکت پنها بر طرف شد .

وی با بیان اینکه امروز در حوزه برد موشک های هوانیروز به دستاورد های خوبی رسیده ایم ، خاطرنشان کرد : امروز برد موشک های هوانیروز در حد بسیار مطلوبی ارتقا یافت و در حوزه دوربین های دید در شب نیز به خودکفایی رسیدیم و این ادعا را داریم تا در دل شب پرواز و اهداف را منهدم سازیم .

فرمانده نیروی زمینی ارتش در شرکت پنها و در جمع فرماندهان و مسولین آنها گفت : اینجا جایی است که در گذشته امریکاییهای اجنبی و مزدور مستقر بودند برای ما بالگرد می آوردند ، اورهال میکردند و زنجیره های وابستگی را روز به روز نسبت به خودشان محکم و مستحکم تر می کردند اما امروز صدای طنین انداز بالگردهای ما با همت شما جوانان انقلابی در کشور به گوش همگان می رسد.

وی در پایان گفت : هوانیروز ارتش بزرگترین ناوگان بالگردی خاورمیانه است و در حوزه های بالگردی به دستاورد های مهمی دست یافته است ، در حال حاضر نیز در صد آمادگی هوانیروز در حد بسیار بالایی قرار دارد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری امروز بازدارندگی نیروهای مسلح به جایی رسید که برای به شهادت رساندن سرباز ولایت در مجلس سنای امریکا قانون تصویب می‌شود.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *