فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان این‌که هماهنگی بین نیروها از دستاوردهای مهم رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است، از ارزیابی موفق تغییرات تاکتیکی و ساختاری در این نیرو خبر داد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش پس از اجرای آخرین مرحله رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نزاجا گفت: یکی از اهداف این رزمایش ارزیابی تغییر ساختاری و تاکتیکی نیروی زمینی ارتش در عرصه نبرد بود که این ارزیابی به نحو مطلوبی انجام شد.

وی با اشاره به تحقق اهداف رزمایش ۲ روزه اقتدار ۹۷ نیروی زمینی گفت: نیروی زمینی به لحاظ تحرک، جا بجایی سریع نیرو، قدرت تهاجم، توان هلی‌برن و انتقال ادوات سبک، نیمه سنگین و سنگین توانست به حد نصاب مطلوب و مورد نظر دست یابد و نمایش بزرگی از توان رزمی و تهاجمی را از خود به نمایش بگذارد.

امیر سرتیپ حیدری عملکرد هوانیروز را در پشتیبانی نزدیک از یکان های عمل کننده موفقیت آمیز عنوان کرد و تصریح کرد؛ توان گردان های توپخانه و زرهی را در انهدام سریع و دقیق از نقاط دور از ویژگی های این رزمایش دانستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد ؛ از دیگر موفقیت های این رزمایش عملکرد سامانه فرماندهی بود که یک عملیات پیچیده تازش هوایی ، عملیات هلی برن ، تحرکات زرهی ، توپخانه را همزمان تحت کنترل و فرماندهی خود قرار داد .

وی خاطرنشان کرد ؛ هماهنگی بین نیروها در رزمایس بزرگ اقتدار ۹۷ از دیگر دستاوردهای این رزمایش است ، انچرا که برابر ساختار جدید نیروی زمینی ترسیم شد به آن دست یافتیم .

وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد یکان‌های زرهی نیروی زمینی ارتش گفت تلاش کردیم تا عملکرد تهاجمی یکان‌های زرهی را ارتقا دهیم و به همین خاطر اکثر تیپ ها را به تیپ های متحرک هجومی تغییر هویت داده و یکان‌های زرهی را به یکان‌های زرهی متحرک و یکانهای پیاده مکانیزه و متحرک زرهی تبدیل کردیم تا بتوانند عملیات توأم با تحرک و تهاجم را علیه دشمن انجام دهند که امروز این قابلیت را در یک فضای شبه جنگی مورد ارزیابی قرار داده و رکوردهای جدیدی را به دست آوردیم.

وی همچنین گفت؛ الحمدلله همانطور که ناظران تا این لحظه از رزمایش عنوان کردند موفقیت نیروی زمینی در اجرای تاکتیک های جدید و رویکرد آفندی موفقیت آمیز بوده است و انشالله باید تا جایی که در توان هست قدرت تهاجمی این نیرو را ارتقا دهیم.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری بیان کرد ؛ همانطوریکه نیروی زمینی در دوران دفاع مقدس و پس از آن ثابت کرد به جایگاه بزرگی که می‌خواهد برسد توان بازدارندگی را به معنای واقعی کلمه عینیت ببخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *