فرمانده نیروی زمینی ارتش؛ امروز در تولید قطعات بالگردی به خودکفایی رسیده ایم

فرمانده نیروی زمینی ارتش در دیدار با فرمانده هوانیروز که به مناسبت سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد انجام شد، گفت: امروز در تولید قطعات بالگردی به خودکفایی رسیده ایم.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در این دیدار با اشاره به جایگاه ویژه هوانیروز در میان نیروهای مسلح کشور، گفت: هوانیروز از گذشته تا امروز شرایط متفاوتی را تجربه کرده است، در زمان طاغوت شرایط مطلوبی نداشت اما در زمان دفاع مقدس شهدای عزیز ما به این نیرو شرافت و قداست ویژه ای بخشیدند  و این قداست تا انتهای تاریخ با هوانیروز خواهد ماند.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری ادامه داد: در برهه ای زمان عده ای تلاش کردند تا قدرت هوانیروز را  با کم کردن امکانات و بخشیدن سرمایه های آن به سایر نیروها ضعیف کرده که به لطف خدا با همت فرماندهان و کارکنان متخصص هوانیروز، این یگان روز به روز با اقتدار تر از قبل شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اهمیت جایگاه فرماندهی در هوانیروز خاطرنشان کرد: امروز فرمانده و کارکنان هوانیروز به درجه ای از ایمان و تقوا رسیده اند که با فداکاری، ایثار و از خود گذشتگی این یگان را همانند روزهای دفاع مقدس به قداست رسانده اند .

وی افزود: هوانیروز یکی از یگان هایی است که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) تاکید ویژه‌ای بر حفظ، ارتقای آمادگی و توان دفاعی آن دارند و از آن بعنوان یک مولفه قدرت یاد می کنند.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری در بخش دیگری از سخنانش به ارتقای سطح کیفی هوانیروز ارتش کرد و افزود: در گذشته حجم زیادی از بالگردها زمین گیر، بُرد موشکها پایین و حتی امکان پرواز در شب را نداشتند، اما امروز با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا (حفظه الله تعالی) و همت فرماندهان، مسئولین و کارکنان؛ تمامی این نقایص برطرف شده است .

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: نتیجه نهایی دیدگاه فرمانده هوانیروز به فرمایشات مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) این است که امروز صنایع یا علی(ع) هوانیروز نه تنها قطعات بالگردی را تامین می کند بلکه قطعات مورد نیاز صنعت پنها را نیز تامین می نماید به نحوی که امروز توان دفاعی و رزمی هوانیروز به ۸۲ درصد رسیده است که در حوزه بالگردی و تولید قطعات بالگردی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

وی افزود: امروز، موشک هایی که استفاده می کنیم ساخت متخصصان داخلی هوانیروز است که نسبت به گذشته ارتقا بسیار چشمگیری داشته است .تمامی بالگردهای هوانیروز نیز آماده پرواز برای رزمایش ها و

ماموریت های مختلف هستند. خلبانان ما پرواز در شب را به خوبی انجام  می‌دهند و تمامی این پیشرفتها به علت وجود وحدت کلمه در بین فرماندهان، کارکنان و مسئولین هوانیروز است.

امیر سرتیپ دوم قربانی فرمانده هوانیروز نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت های بی‌دریغ فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: هدف از این دیدار، تشکر و قدردانی از زحماتی که در این مدت سه ساله برای هوانیروز کشیده‌اید، است.

وی افزود: در این مدت به لطف شما و با پیروی از منویات مقام معظم رهبری تغییرات بسیار زیادی در هوانیروز صورت گرفته است به نحوی که در حوزه آمادگی رزمی به جایگاهی رسیده ایم که زبانزد بوده و جزو برترین ناوگان بالگردی در جهان به شمار می رویم .

فرمانده هوانیروز ارتش با بیان اینکه نهضت قطعه‌سازی که فرمانده کل قوا تاکید زیادی بر آن داشته و دارند، در هوانیروز به صورت صددرصدی نهادینه شده است عنوان کرد: ما در هوانیروز ۴۳۵ نوع قطعه در تعداد ۶۰۰ هزار تیراژ ساخته‌ایم.

امیر سرتیپ یوسف قربانی اظهار کرد: هوانیروز ارتش در مباحث مربوط به «سامانه دید در شب» ، «سامانه‌های برد بلند موشک» و «نهضت قطعه‌سازی» کارهای بسیاری بزرگی انجام داده است.

وی با بیان اینکه نهضت قطعه‌سازی که فرمانده کل قوا تاکید زیادی بر آن داشته و دارند، در هوانیروز به صورت صددرصدی نهادینه شده است عنوان کرد: ما در هوانیروز ۴۳۵ نوع قطعه در تعداد ۶۰۰ هزار تیراژ ساخته‌ایم.

فرمانده هوانیروز ارتش خاطرنشان کرد:‌ از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز، تمام امور مربوط به آموزش، پرواز و تعمیرات در هوانیروز ارتش، توسط خلبانان پیشکسوت و مهندسان پرواز انجام می‌شود.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *