فرمانده نیروی زمینی ارتش درگذشت امیر سرتیپ لهراسبی را تسلیت گفت.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش درپی درگذشت امیر سرافراز ارتش در دوران دفاع مقدس امیر سرتیپ محمد جعفر لهراسبی پیام تسلیتی را صادر کرد. متن پیام بدین شرح است:‌

 

بسم الله الرحمن االرحیم

فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَى الْقَاعِدِینَ أَجْرًا عَظِیمًا

دوران سراسر افتخار دفاع مقدس،گنجینه ای ارزشمند از وجود پربرکت انسانهایی است که برای سربلندی، استقلال و حفظ و تمامیت ارضی ایران اسلامی ، دلاورمردانه ایستادند و بهترین سالهای عمر خویش را صرف دفاع از آرمان های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

امیر سرتیپ محمد جعفر لهراسبی فرمانده دلاور و شجاع تیپ ۲ لشکر ۹۲ زرهی خوزستان و همرزم شهید سپهبد صیاد شیرازی در دوران دفاع مقدس است که مردانه در مقابل حملات ناجوان مردانه دشمن ایستادگی کرد و با حضور دلاورانه در عملیات حصر سوسنگرد، بیت المقدس ،فتح المبین و طریق القدس و حماسه ساز آزاد سازی بستان به عنوان افسری ولایتمدار و مومن و شجاع منشاء خدمات و اقدامات ارزشمندی بوده است.

بدون تردید ملت قدر شناس ایران اسلامی و آحاد کارکنان غیور ارتش و نیروی زمینی حماسه های ماندگار و رشادت های این رزمنده دوران دفاع مقدس را هرگز ازیاد نخواهد برد.

اینجانب ضمن تسلیت، درگذشت آن فرمانده ولایتمدار و عاشق دین و وطن به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا (مد ظله العالی)، خانواده محترم و خانواده بزرگ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از خداوند بزرگ علو درجات ایشان را خواستارم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران

سرتیپ کیومرث حیدری

 

لازم به ذکر است امیر سرتیپ لهراسبی در سال ۱۳۲۳ در شهرستان بروجرد چشم به جهان گشود، پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۴۴ وارد دانشکده افسری نیروی زمینی ارتش شد.

او پس از طی دوران دانشجویی، با رسته زرهی به درجه ستوان دومی نائل و سلسله مراتب مختلف فرماندهی از فرماندهی گروهان، گردان و تیپ در لشکر ۹۲ زرهی خوزستان را سپری کرد.

سرتیپ لهراسبی در روزهای آغازین جنگ در منطقه عملیاتی دزفول اقدامات بسیار موثر و شجاعانه‌ای در نبرد با دشمن بعثی از خود نشان داد که با اخذ دو درجه تشویقی از سوی فرمانده وقت نیروی زمینی ارتش (شهید سپهبد صیاد شیرازی) با درجه سرهنگی به عنوان فرمانده تیپِ ۲ لشکر ۹۲ زرهی اهواز منصوب شد.

این همرزم شهید سپهبد صیاد شیرازی در ادامه به علت شایستگی‌ و رشادت‌های فراوان در جنگ تحمیلی به عنوان جانشین و سپس فرمانده لشکر ۱۶ زرهی قزوین منصوب شد. لهراسبی در عملیات‌های مختلفی از جمله فتح‌المبین، بیت‌المقدس و سایر عملیات‌ها به عنوان فرمانده یگان‌های عمده و عمل کننده حضور داشت و در جریان این عملیات‌ها در اثر ترکش‌های ناشی از انفجار به درجه جانبازی نائل آمد.

او پس از پایان جنگ تحمیلی به ستاد کل نیروهای مسلح انتقال یافت و به عنوان معاون بازرسی و در کنار شهید سپهبد صیاد شیرازی خدمت خود را به پایان رساند.

دریافت درجه سرتیپی از دستان مبارک فرماندهی معظم کل قوا در سال ۱۳۷۹ و همچنین دریافت نشان درجه دو فتح از معظم له، از جمله افتخارات دیگر این امیر ارتش اسلام محسوب می‌شود.

او پس از سال‌ها مجاهدت، سحر گاه پنجشنبه هفتم آذر سال ۱۳۹۸ دار فانی را وداع گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *