فرمانده نیروی زمینی ارتش : تغییرات در نیروی زمینی را به‌شکلی ترتیب دادیم که نیروها کارآمدتر شوند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان “ساختارهای جدید را در نیروی زمینی تعریف و سازماندهی کردیم”، گفت: یگان‌ها را اضافه کردیم و تغییرات در نیروی زمینی را به‌شکلی ترتیب دادیم که نیروها کارآمدتر شوند.

 

امیر سرتیپ ستاد کیومرث حیدری پیش از ظهر امروز در جمع کارکنان و نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه فارس با اشاره به ۳ اصل در نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: شعاری که برای نیروی زمینی ارتش در نظر گرفتیم بر ۳ اصل ولایت‌محوری، عدالت‌محوری و شایسته‌سالاری استوار است و تا روزی که در این سمت باشم بر این ۳ اصل پایبند هستم.

 

تغییر در ساختارهای نیروی زمینی برای تحقق منویات رهبری

وی گفت: ولایت‌محوری را به این شکل عملیاتی کردیم که در نیروی زمینی آنچه به‌عنوان ظرفیت، انرژی و منابع مادی و معنوی داریم بایستی در مسیری هزینه شود که آن کار ریشه در یکی از منویات مقام معظم رهبری داشته باشد.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه “همه نیروها را بسیج می‌کنیم تا آنچه مقام معظم رهبری فرمودند به منصه ظهور برسد”، افزود: از سال ۸۵ فرامین به‌زمین‌مانده مقام معظم رهبری را در نزاجا تحت یک برنامه تدوین کردیم و این برنامه‌ها را اجرا می‌کنیم که در نخستین گام راهبردها را تغییر دادیم.

امیر حیدری با ابراز اینکه “ساختارهای جدید را در نیروی زمینی تعریف و سازماندهی کردیم”، خاطرنشان کرد: یگان‌ها را اضافه کردیم و تغییرات در نیروی زمینی را به‌شکلی ترتیب دادیم که نیروها کارآمدتر شوند و امروز تیپ‌های ما صددرصد آمادگی دارند که در کسری از زمان خودشان را به نقاط مورد نظر برسانند.

وی با اظهار اینکه مقام معظم رهبری فرمودند “از شما ۲ توقع دارم؛ یکی ارتقای معیشت کارکنان و دیگری آمادگی رزمی” عنوان کرد: برای اینکه این ۲ توقع رهبری را جامه عمل بپوشانم نگاهم به نیروها مانند نگاه پدر به یک خانواده است به همین دلیل برنامه‌هایی طراحی کردیم تا هم توقع مقام معظم رهبری محقق شود و هم کارکنان از نظر معیشت در سختی نباشند.

 

اجرای طرح‌های مختلف برای ارتقای معیشت کارکنان نیروی زمینی

فرمانده نزاجا تصریح کرد: در زمینه تسهیل ازدواج در نیروی زمینی طرح پیوندهای آسمانی را در نظر گرفتیم که جامعه هدف جوانان در آستانه ازدواج در نیروی زمینی یا خانواده نیروها بودند که در حد توان نیروی زمینی امکاناتی را برای این دسته فراهم کردیم.

امیر حیدری با اشاره به دیگر طرح‌ها در نیروی زمینی گفت: در زمینه درمان نیروها و خانواده‌هایشان، در زمینه مسکن، تحصیل کارکنان و فرزندانشان و کمک به کارکنانی که در عسر و حرج هستند، طرح‌هایی تدوین شده است و اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمینه نقل و انتقالات که یکی از  دغدغه‌های اصلی کارکنان است، تدابیری اندیشیده شده است، گفت: اصل بر بومی کردن کارکنان است و نقل و انتقالات تحت عنوان طرح هجرت با شرایط خاص و ویژه انجام می‌شود.

فرمانده نزاجا همچنین در راستای ارتقای معیشت کارکنان اضافه کرد: قصد داریم که ۱۵ هر ماه مبلغی را به کارکنان نیروی زمینی پرداخت  کنیم که اکنون مشغول برنامه‌ریزی آن هستیم و محاسباتی را انجام می‌دهیم تا کار به‌صورت مستمر انجام شود.

وی با ابراز اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که “یکی از آرزوهای ما این است که هر نظامی قبل از بازنشستگی صاحب خانه شود”، متذکر شد: این کار شدنی است و آرزوی دست‌نیافتنی نیست منتهی مرد میدان و خداترس و دست‌وچشم‌پاک می‌خواهد.

امیر حیدری با انتقاد از عملکرد برخی از تعاونی‌های کارکنان ارتش گفت: تعداد تعاونی‌های موفق بسیار کم است اما بسیاری از تعاونی‌ها نیز کار خود را خوب انجام ندادند و سبب بی‌اعتمادی میان کارکنان شدند؛ باید تعاونی‌ها از افراد شاغل انتخاب شوند تا درصورت کم‌کاری یا تخلف بتوان آن‌ها را تنبیه کرد.

 

احداث ۳۲هزار خانه سازمانی در نیروی زمینی

فرمانده نزاجا با تأکید به اینکه “یکی از آرزوهای ما در نیروی زمینی داشتن خانه سازمانی مانند نیروی هوایی است تا نیروها مشکلی در این زمینه نداشته باشند”، افزود: بناست که ۳۲ هزار خانه سازمانی در نیروی زمینی ساخته شود که اگر محقق شود ۸۰ درصد از کارکنان صاحب خانه می‌شوند که از این تعداد ۱۱ هزار خانه کلنگ‌زنی شده و در حال ساخت است.

وی با اشاره به افزایش ۳۴درصدی حقوق در اردیبهشت ماه امسال گفت: تورم در جامعه سبب شده که اضافه حقوق‌ها خود را نشان ندهد و این تورم مانند رفع تشنگی در ماه رمضان است ولی ما در نیروی زمینی تلاش کردیم که یک ریال معوقه نداشته باشیم و تا سال گذشته همه بدهی‌ها و معوقات را پرداخت کردیم همچنین امسال نیز تا قبل از عید نوروز همه را تسویه می‌کنیم.

 

مرخصی تشویقی برای نیروی زمینی ارتش در فارس

امیر حیدری با ابراز اینکه نیروی زمینی ارتش نیز یک توقع از کارکنانش دارد، عنوان کرد: نیروی زمینی و ارتش را درک کنید، از خدمت‌رسانی کم نگذارید همان‌طور که در جریانات اخیر به میدان آمدید و نیروی زمینی را سرافراز کردید؛ من قدردان شما هستم که با وجود همه مسائل به میدان آمدید و از ولی امر مسلمین پشتیبانی کردید.

فرمانده نزاجا با اشاره به اتفاقات اخیر تصریح کرد: در این جریانات آنان که به اموال عمومی ضربه زدند و این خسارت‌ها را به‌بار آوردند اشرار، نوکر آمریکا، اسرائیل و عربستان بودند چراکه غیر از اجنبی و انسان‌های شیطان‌صفت هیچ کس چنین کاری نمی‌کند.

این جلسه حاشیه‌هایی نیز به‌همراه داشت؛ امیر حیدری در پایان صحبت‌هایش به‌پاس قدردانی روز شنبه را به کارکنان نیروی زمینی شیراز مرخصی داد و اعلام کرد که فردا (چهارشنبه) نیز هرکس شرعاً احساس تکلیف می‌کند در سر کار حاضر شود اما هرکس هم حاضر نشد؛ غیبت نمی‌خورد که این امر با تشویق کارکنان و نیروهای حاضر در جلسه همراه بود.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *