فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب نزاجا: عملیات بازی دراز راهبرد نظامی دشمن را با شکست مواجه کرد

فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: عملیات بازی دراز یکی از عملیات مهم تاریخ پرافتخار هشت سال دفاع مقدس بود که راهبرد نظامی دشمن را با شکست مواجه کرد.

امیر سرتیپ فرهاد آریانفر ضمن‌ گرامیداشت عملیات غرور آفرین بازی دراز گفت: عملیات بازی دراز عملیات مشترکی بود که با لشکر ۸۱ زرهی کرمانشاه به همراه سپاه و همچنین نیروهای مردمی در منطقه اجرا شد و باعث غرور، افتخار و اقتدار ملت ایران شده است.
وی افزود: این عملیات یکی از عملیات های بود که به نوعی همه ارتش عراق را شکست داد و حربه های دشمن برای رسیدن به عمق خاک کشور را مورد چالش جدی قرار داد. رزمندگان اسلام با تاثیر پذیری از فرهنگ عاشورایی در این عملیات توانستند بخشی از نیروهای دشمن را منهدم کنند و بخش بزرگی از میهن اسلامی را از سیطره دشمن آزاد کنند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب کشور نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: شهدای شاخص همچون شهید ادبیان شهید پیچک شهید طاهری و شهید رضوانی و… در این عملیات به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
امیر آریانفر تصریح کرد: در این عملیات دشمن تمام تمام توان زرهی خودش را به کار گرفت و در دشت ذهاب به سمت سرپل ذهاب وارد صحنه کارزار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران شد و در ادامه، با نبرد بی امان مدافعان اسلام، دشمن شکست خورد.
وی در پایان گفت: این عملیات یکی از عملیات مهم تاریخ پرافتخار هشت سال دفاع مقدس بود که بر مبنای فرامین رهبر فقید انقلاب اسلامی، راهبرد نظامی دشمن را با شکست مواجه کرده و باعث کم شدن فشار دشمن روی مدافعین جزیره آبادان شد و در نهایت زمینه را برای شکست حصر آبادان فراهم کرد.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *