فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا خبر داد: حراست از ۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک ایران با افغانستان توسط ارتش

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا گفت: امروز ارتش از ۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک ایران با افغانستان در کنار مرزبانان حراست و حفاظت می‌کنند و امنیت را پایدار نگه‌داشته‌اند.
به نقل از پایگاه خبری اقتدار امیر سرتیپ دوم ستاد رضا آذریان در آیین انتصاب و معرفی فرمانده جدید تیپ ۲۷۷ متحرک هجومی نزاجا، اظهار کرد: ارتش از همان روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب که نیروی منسجم نظامی در کشور وجود نداشت گوش به‌فرمان امام بوده و در مقابل تمام ضربه زدن‌های دشمن داخلی و خارجی ایستاد.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا با یادآوری اینکه ارتش از همان روزهای اول جنگ خود را خوب نشان داد، بیان کرد: وقتی‌ که عراق بعد از تصرف خرمشهر به دنبال حصر آبادان بود همین گردان ۱۵۳ تیپ قوچان نگذاشت صدام به هدف خود رسیده و محاصره این شهر تکمیل شود و حتی امام(ره) شخصاً با فرمانده گردان سخن گفتند.
وی بابیان این موضوع که چنانچه حصر آبادان شکسته نمی‌شد شاید اتفاقات دیگری در طول جنگ رخ می‌داد، تصریح کرد: نیروهای مسلح با تدابیر امام(ره) دشمن را از خاک بیرون رانده، حتی با انجام عملیات‌های بزرگ آنان را تنبیه کردند و افتخاری به نام هشت سال دفاع مقدس را آفریدند.
سرتیپ دوم آذریان با تأکید بر اینکه ارتش امروز ادامه‌دهنده راه همان رزمندگان دفاع مقدس است و افتخار می‌کند جای پای آن‌ها قدم می‌گذارد، خاطرنشان کرد: ارتش با تلاش در تمام عرصه‌ها به‌ویژه عدم وابستگی به هیچ کشوری، شعار «ما می‌توانیم» را محقق کرده و در بُعد دفاعی و امنیتی به خودکفایی رسیده است.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا ادامه داد: امروز ارتش کارآمدتر و متدین‌تر نسبت به گذشته و اهل تحقیق و پژوهش و تعامل برای انجام هر کاری به نفع مردم است و هر جا نیاز باشد حضور پررنگی دارد و همچنان فدای ملت است.
وی یادآور شد: ارتش در این روزها به‌عنوان یاوران مدافعان سلامت تمام تلاش خود را برای مبارزه با کرونا انجام داده به‌گونه‌ای که هفت بیمارستان منطقه‌ای نزاجا از گرگان تا بیرجند در کنار مسؤولان بهداشتی هر جا که نیاز بوده حاضر شده و به مردم خدمت‌رسانی کرده‌اند.
آذریان با اشاره به اینکه دشمنان هر روز توطئه‌ای علیه این کشور انجام می‌دهند، اما جرأت ورود به مباحث نظامی را ندارند، بیان کرد: امروز ارتش از ۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک ایران با افغانستان در کنار مرزبانان حراست و حفاظت می‌کنند و امنیت را پایدار نگه ‌داشته‌اند.
فرماندار قوچان نیز در این جلسه بابیان اینکه ارتش ایران ارزشی‌ترین ارتش در تمام دنیا به شمار می‌آید،گفت: اقدامات و توانمندی‌های امروز ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح و عرصه‌های مختلف نشان از خودباوری و خوداتکایی آنان دارد.
هادی رجایی‌نیا وحدت راهبردی نیروهای مسلح را تصویر باشکوهی از اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران دانست که معادلات دشمنان را برهم ریخته است و تصریح کرد: امروز دشمن با چابکی، حضور به‌موقع و آگاهانه نیروهای مسلح روبه‌رو است.
همچنین حجت‌الاسلام محمدعلی دستجردی، امام‌جمعه قوچان نیز در این نشست با اشاره به این موضوع که ارتش در طول مسیر انقلاب اسلامی یک ارتش به‌تمام‌معنا انقلابی و الهی بوده است، گفت: تیپ ۲۷۷ قوچان تنها یک نماد نظامی در شهر نبوده، بلکه در تمام زمینه‌ها خوش درخشیده و روحیه امید را در دل مردم زنده کرده است.
در پایان این مراسم نیز سرهنگ پیاده ستاد رضا نذری با حکم امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش به‌عنوان فرمانده تیپ ۲۷۷ متحرک هجومی نزاجا معرفی و منصوب شد.

 

انتهای پیام/

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *