فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش: امنیت و اقتدار ایران مرهون رشادت و دلاوری‌های شهدا است/شهید تحویلیان بصیرت‌شناسی را به‌هنگام اجراء کرد

امیر سرتیپ دوم ستاد امیر غلامعلیان گفت: امروز اگر بازدارندگی و امنیت در کشور حاکم است و سرتاسر مرزها زیر نظر و رصد نیروهای امنیتی است به برکت شهداست و این امنیت با وجود شهدا در جامعه شکل می گیرد و این موهبت ها را امروز مدیون خانواده شهداء هستیم.
به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم ستاد امیر غلامعلیان فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق نزاجا و ارشد نظامی ارتش در مراسم استقبال از خانواده شهید تحویلیان در دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان بیان کرد: شهید تحویلیان سرباز دلاور لشکر ۲۱ حمزه که در عملیات تک ارتش عراق در سال ۶۷ در منطقه موسیان به درجه رفیع شهادت نائل آمد جزئی از خاندان ۴۸ هزار و ۵۰۰ شهید ارتش جمهوری اسلامی در دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه بدون شک امنیت و اقتدار ایران مرهون رشادت و دلاوری‌های شهدای گرانقدری است که از بدنه ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در دوران دفاع مقدس، دوران بازسازی و دوران پس از جنگ، کشور را از بلایای و اتفاقاتی که می توانست ایران را دچار سختی کند، نجات دادند.
امیر سرتیپ دوم غلامعلیان خاطر نشان کرد: اعتقاد داریم آنچه نظام را از بلایای عرضی، سماوی و فتنه های مختلف تا امروز به سر منزل مقصود رسانده است، قطعا برخورداری از رهبری های امام در سه دهه و رهبری مقام معظم رهبری در دوران پذیرش مسئولیت است.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق نزاجا و ارشد نظامی ارتش عنوان کرد: امروز اگر بازدارندگی و امنیت در کشور حاکم است و سرتاسر مرزها زیر نظر و رصد نیروهای امنیتی است به برکت شهداست و این امنیت با وجود شهدا در جامعه شکل می گیرد و این موهبت ها را امروز مدیون خانواده شهداء هستیم.
وی با اشاره به این‌که بصیرتی که مد نظر رهبر است در دوران اعزام به خدمت، شهید تحولیلان این بصیرت نفسانی را درک و در عمل اجراء کرد، خاطر نشان کرد: دشمن شناسی و حضور به موقع، بهترین تصمیمی است که در دورانی که کشور درگیر بحران بوده است، شهداء گرفته اند و از خصایل برجسته شهداست، شهید تحویلیان که در دوران خدمت سرمشق و الگوی ایثار و رشادت در نزد همرزمان بود. خاطراتی که از همرزمان نقل می شود همه از روحیه جوانمردی و بزرگی این شهید می گویند.
امیر سرتیپ دوم غلامعلیان تصریح کرد: امروز مردم رفسنجان انصافا پاداش بزرگی به این خانواده دادند از ۱۳۷۸ که پیکر این شهید تفحص شد و در دانشگاه آرام گرفت و امروز این چشم انتظاری به پایان رسید و درخواست داریم این گوهر گران ب‌ها در رفسنجان به یاد سرزمین سردار سلیمانی بماند.
گفتنی است مادر و خانواده شهید مهدی تحویلیان با استقبال گرم مردم رفسنجان به دیدار فرزندشان در دانشگاه ولیعصر رفسنجان آمدند، مادر و خانواده شهید تحویلیان پس از ۳۳ سال فراغ و دوری فرزندشان را به آغوش کشیدند. پدر شهید تحویلیان درارفانی را وداع گفته و شهید، ۵ برادر و یک خواهر دارد. شهید بزرگوار تحویلیان در سال ۱۳۶۷ در منطقه موسیان به شهادت رسید و در سال ۱۳۸۷ پس از اینکه پیکیر پاک و مطهرشان تفحص در دانشگاه ولیعصر(عج) آرام گرفت.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *