فرمانده تیپ ۶۵ نوهد در یادواره شهیدان سرلشگر آبشناسان و سرلشگر شهرامفر : کلاه سبزهای ارتش پیروان راستین وفای به عهد هستند.

همایش “سروقامتان کلاه سبز”، یادواره شهیدان، امیرسرلشکر حسن آبشناسان و امیر سرلشکر حسین شهرامفر از فرماندهان لشکر ۲۳ نیرو مخصوص در دوران دفاع مقدس و یک هزار و ۶۷۶ شهید تکاور نزاجا به میزبانی تیپ ۶۵ نیرو مخصوص و با حضور فرماندهان و مسئولان ارتش در شهرک امیرالمومنین(ع) برگزار شد.

در این مراسم که با حضور امیر سرتیپ محمدرضا فولادی رییس سازمان حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس ارتش، امیر سرتیپ بازنشسته اردشیر زوالت فرمانده اسبق لشگر ۲۳، امیر سرتیپ بازنشسته بیژن پارسا فرمانده اسبق تیپ ۶۵نوهد و جمعی از خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران نزاجا برگزار شد امیر سرتیپ زوالت در سخنانی گفت:شهید سرلشگر آبشناسان از فرماندهان خلاق، کارآمد و پرتلاشی بود که با نبوغ نظامی بالایی که داشت پایه گذار جنگ های چریکی و تکاوری در منطقه غرب کشور بود.

وی افزود: سرلشگر آبشناسان هرچند فرمانده لشگر بود، اما همیشه در خط مقدم در کنار سربازان و درجه داران حضور داشت و با اخلاص کاملی که در رفتار و اخلاق ایشان بود از الگوهای فرماندهی برای مجموعه نیروی زمینی محسوب می شد.

امروز نیز همه تکاوران نیروی زمینی با سرمشق قرار دادن این دو شهید بزرگوار که از شهدای شاخص تکاور می باشند در ادامه دادن راه شهیدان با آموزش و ارتقاء توان رزمی در دفاع از ارزش های اسلامی و آب و خاک ایران اسلامی،از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

سرهنگ هلاکو احمدیان فرمانده تیپ ۶۵ نوهد در این همایش گفت: پیشکسوتان عرصه جنگ و دفاع مقدس پیروان راستین وفای به عهد و جوانمردی هستند که جوانی خود را در مقابله با دشمن متجاوز سپری کردند.

وی خطاب به پیشکسوتان عرصه جنگ و دفاع مقدس گفت: غیرت و همیت شما رزمندگان با اخلاص و تکاوران رشید ارتش اسلام مانع پیشروی روباه صفتان در خاک میهن عزیزمان شد؛ همرزمان شما تکه تکه شدند تا میهن ما تکه تکه نشود.

سرهنگ احمدیان ادامه داد: رزم، تلاش بی‌وقفه و جانفشانی‌‌های شما در جبهه‌های حق علیه باطل واژه کلاه سبزها را تاکنون در دل‌های میلیون‌ها ایرانی زنده نگهداشته است.

وی در پایان گفت: امیدواریم با دعای شما و همرزمان شهیدان بتوانیم در دفاع از هموطنان و خاک میهن عزیزمان با پیروی و تأسی از شهیدان بزرگواری چون آبشناسان و شهرام‌فر در این مسیر گام برداریم.

همچنین در این مراسم امیر سرتیپ بیژن پارسا از همرزمان شهید شهرامفر و شهید آبشناسان به بیان خاطراتی از رشادت ها و شجاعت های این دو شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس پرداختند.

در پایان این مراسم از مجموعه نرم افزاری صوتی-تصویری شهید شهرامفر رو نمایی شد و از خانواده های شهید آبشناسان و شهید شهرامفر تجلیل به عمل آمد.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *