رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش: مراکزی را برای تزریق واکسن‌های ایرانی تعبیه کرده‌ایم

رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش با بیان این که از یک ماه پیش تزریق واکسن را با اولویت نیروهای مرزی آغاز کردیم گفت: با ورود واکسن ایرانی مراکزی را برای تزریق به آحاد جامعه تعبیه کرده‌ایم.

امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذنی رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا گفت: در نیروهای مسلح علاوه بر اقدامات پیشگیرانه که در ۱۸ ماهه گذشته در راستای مبارزه با کرونا انجام شد یکی از مهم‌ترین مسایل ما تزریق واکسن به کارکنان نیروهای مسلح بود.
وی با بیان این که از یک ماه پیش تزریق واکسن را با اولویت کادر درمان و نیروهای مستقر در مرزها آغاز کردیم افزود: افراد در معرض خطر و کسانی که به ماموریت های مرزی اعزام می شوند را واکسن زده ایم.
رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش ادامه داد: از ۵ روز پیش  دز دوم واکسن را شروع کردیم و در این زمینه مشکلی نداریم. کسانی که دز اول واکسن را دریافت کردند در این هفته دز دوم را هم دریافت می کنند و آن گروهی که از لحاظ اولویت بندی برای تزریق واکسن تعریف کرده بودیم انجام شد.
وی یادآور شد: با ورود واکسن ایرانی مراکزی را برای تزریق واکسن‌های ایرانی به آحاد جامعه تعبیه کردیم.
امیر سرتیپ دوم موذنی اظهار داشت: آمادگی اقدامات پیشگیرانه در پادگان‌ها، مراکز آموزشی و رزمایش‌ها را داریم. با رعایت اصل فاصله گذاری و زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تلاش می کنیم که سلامت بهداشت و درمان نیروها را داشته باشیم و هر جا هم که لازم باشد به وزارت بهداشت و درمان کمک می‌کنیم که بتوانیم با این ویروس مبارزه کنیم.
رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا گفت: بیمارستان‌های ارتش همچنان پذیرای بیماران کرونایی هستند چه در خود بیمارستانها و چه مراکز درمانی در طرح شهید سلیمانی همگی آمادگی داریم تا ریشه کن کردن این ویروس منحوس به کار خود ادامه دهیم.
وی در پایان تصریح کرد: تاکنون هیچ گونه گزارشی برای عوارض واکسن نداشتیم. همه کارکنانی که واکسن را دریافت کردند با گذشت یک ماه هیچ گزارشی از بیماری نداشتیم و دُز دوم را شروع می‌کنیم و با نتایج مثبت این کار را ادامه می‌دهیم.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *