رزمایش ذوالفقار ولایت ۹۸ نیروی زمینی ارتش از موفقیت آمیزترین رزمایش‌های چندین سال اخیر بود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش گفت: ارتش ذوالفقار ولایت است و رزمایش اخیر ما در منطقه عمومی شمال غرب به دشمنان نشان داد که هر تحرک احتمالی آنان با پاسخ قاطع و کوبنده ما مواجه خواهد شد.
امیر سرتیپ دوم علی حاجیلو فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب ارتش با اشاره به رزمایش اخیر نیروی زمینی که در منطقه عمومی شمالغرب و در ایواوغلی برگزار شد، گفت: همزمان با آزادسازی حصر سوسنگرد رزمایش ذوالفقار ولایت را برای افزایش توان نظامی نیرو‌ها ویگانهای ارتش و به صورت رزم شبانه و روزانه برگزار کردیم که به اذعان داوران حاضر، رزمایش ذوالفقار ولایت ۹۸ از موفقیت آمیزترین رزمایش‌های سالهای اخیر بوده است.
وی ادامه داد: رزمایش امسال که با نام ذوالفقار ولایت برگزار شد تفاوت عمده‌ای با رزمایش اقتدار ولایت ۹۷ که سال گذشته در منطقه عمومی اصفهان برگزار شد داشت و آن هم این بود که بخش اعظمی از رزمایش در شب برگزار شد و در این رزمایش توانستیم زمان عملیات را به یک پنجم تقلیل دهیم به طوری که مکان عملیات هم از قبل به یگان‌های عامل اعلام نشده بود و فقط چند منطقه جنگل، کوهستان و دشت برای تمرین یگان‌ها تعریف شده بود.
امیر سرتیپ دوم حاجیلو با بیان اینکه تیپ‌های پیاده مکانیزه ما تبدیل به تیپ‌های متحرک هجومی و واکنش سریع شده اند، خاطرنشان کرد: با استفاده از پهپاد‌ها، جنگال‌ و به کارگیری توان مهندسی یگان‌ها توانستیم توان پشتیبانی دشمن فرضی را ببندیم، ضمن اینکه با بازنگری در ساختار یگان‌ها آن‌ها را به یگان‌ها و تیپ‌های خوداتکا تبدیل کرده ایم منظور از تیپ‌های خوداتکا این است که نیرو‌ها بدون این که پشتیبانی شوند در عملیات شرکت کردند.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب ارتش تصریح کرد: مسئولیت مهم ارتش در ایجاد بازدارندگی پایدار است چرا که معتقدیم بستر توسعه و پیشرفت کشور و نظام جمهوری اسلامی فراهم نخواهد شد مگر اینکه بتوانیم امنیت پایدار را فراهم کنیم و آن هم در گرو تدبیر و آمادگی همه جانبه بین نیرو‌های نظامی و امنیتی است.
وی با اشاره به اتحاد ناگسستنی بین ارتش و سپاه تصریح کرد: ارتش و سپاه ید واحده نظام انقلاب اسلامی هستند و بر اساس آیات قرآن کریم «اشدا علی الکفار و رحما بینهم» هستیم.
امیر سرتیپ دوم حاجیلو افزود: امام راحل با دوراندیشی و تدبیر خود در حالی که عده‌ای به دنبال انحلال ارتش بودند ارتش را ذوالفقار ولایت نامیدند و چند روز بعد از این سخنان حکم تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دادند تا این دو نیرو دوشادوش هم در خدمت نظام و مردم باشند.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب ارتش در پایان خاطرنشان کرد: این اطمینان را به مردم عزیز و ملت شریف ایران می‌دهیم که همواره چشمان بیدار و تیزبین نیرو‌های نظامی و امنیتی در حراست و پاسداری از کیان و مرز‌های وطن و امنیت پایدار ایران اسلامی شب و روز نمی‌شناسد و همیشه برای تامین امنیت و آسایش مردم آماده ایم.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *