راه‌اندازی بیمارستان صحرایی ۱۲۰ تختخوابی ارتش در اصفهان

فرمانده پایگاه مرکز آموزش شهید وطن‌پور هوانیروز اصفهان گفت: به منظور ارائه خدمت به مردم و کادر پزشکی، بیمارستان صحرایی ۱۲۰ تختخوابی ارتش مجهز به دستگاه‌های پیشرفته پزشکی امروز راه‌اندازی می‌شود.

امیر سرتیپ دوم محمود محمدعلی فام گفت: از همان روزهای اول شیوع ویروس کرونا ارتش و هوانیروز در اقصی نقاط کشور در جهت کمک به کادر درمان و بیماران کرونایی و تولید مواد ضدعفونی و ماسک در صحنه بوده‌ و حتی با اورژانس هوایی به کمک کادر پزشکی و بیماران شتافته‌اند و با تجهیز بالگردها در بیشتر شهرها حاضر بوده‌ایم.
وی افزود: بیش از یک سال است که کادر پزشکی کشور در کنار نیروهای نظامی و به خصوص ارتش در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند تا مردم کمترین آسیب را ببینند. طبق فرمان مقام معظم رهبری در جهت مبارزه با کرونا و کمک‌رسانی به کادر پزشکی و بیماران همیشه در صحنه هستیم.
فرمانده پایگاه مرکز آموزش شهید وطن پور هوانیروز اصفهان، گفت: به همت ارشد نظامی آجا و پایگاه شهید وطن پور، عصر امروز (شنبه-۴ اردیبهشت) یک بیمارستان صحرایی ۱۲۰ تختخوابی مجهز به تمام نیازمندی‌ها از جمله “آی. سی. یو”، ونتیلاتور، مونیتورینگ قلبی، دستگاه اکسیژن ساز، اتاق احیا و …در پارکینگ جنب بیمارستان الزهرا(س) اصفهان راه‌اندازی می‌شود. راه‌اندازی این بیمارستان صحرایی با دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش، فرمانده هوانیروز و ارشد نظامی آجا در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری انجام می‌شود.
امیر سرتیپ محمدعلی فام خاطرنشان کرد: امیدواریم شیوع ویروس کرونا و تعداد مبتلایان به اندازه‌ای نرسد که مجبور شویم از این بیمارستان صحرایی استفاده کنیم، امّا ارتش این آمادگی را دارد که با تمام ظرفیت‌های خود به کمک بیماران کرونایی و کادر پزشکی اصفهان بیاید و از این بیمارستان بهره ببرد.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *