رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش : قدرت بازدارندگی ایران بسیار بالاست و ترامپ از این قدرت می ترسد

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در برنامه فرمول یک شبکه یک سیما گفت: رئیس جمهور آمریکا می داند قدرت بازدارندگی ایران بسیار بالاست و از این قدرت می ترسد.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش افزود: آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۳ می‌خواستند کشورهای منطقه ما را تکه‌تکه کنند تا از این کشورهای تجزیه شده بازارهایشان رونق ‌گرفته و کشورها هم ضعیف ‌شوند.

وی ادامه داد: آمریکا بر اساس طرح خاورمیانه بزرگ انواع بلاها را بر سر یمن، سوریه، عراق و افغانستان آورد، اما حاج قاسم سلیمانی اجازه ندادند که این طرح به پیروزی برسد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی نیروهای مقاومت را در منطقه سامان داد، گفت: او نیروهای حشد الشعبی در عراق و فاطمیون در افغانستان را ایجاد کرد و به این واسطه، داعش در منطقه شکست خورد تا کشورهای منطقه به دست داعش تکفیری نیفتد.

وی با بیان این مطلب که آمریکایی‌ها ادعا کرده‌اند هفت تریلیون دلار برای حضور در منطقه هزینه کرده‌اند، یادآور شد: اراده حاج قاسم سلیمانی و امثال این شهید بزرگوار اجازه نداد سرمایه ‌گذاری شوم آمریکا در منطقه نتیجه دهد.

امیر سرتیپ پوردستان با اشاره به شهادت سردار سپهبد سلیمانی خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی به اسم شهید شده، اما حاج قاسم‌ها زنده هستند؛ لذا شاهد هستیم که بعد از شهادت ایشان، رهبر معظم انقلاب پرچم نیروی قدس را به سردار قاآنی دادند.

وی به عکس‌العمل ترامپ در رابطه با درخواست مردم ایران در خصوص انتقام سخت گفت: مشاهده می‌کنید که ترامپ هیچ عکس‌العملی در برابر قدرت نظامی ما و انتقام سخت نشان نمی‌دهد و این به خاطر این نیست که نمی‌خواهد، بلکه می‌خواهد، اما نمی‌تواند انجام دهد؛ چون قدرت بازدارندگی ایران بسیار بالاست و او از این قدرت می‌ترسد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش بیان کرد: من به ملت ایران می‌گویم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هوشیار هستند و نیروهای مقاومت اقدام سخت را یک‌باره انجام نمی‌دهد، بلکه گسترده و چندباره خواهد بود.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *