رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا؛ یکی از موفق‌ترین کشورها در بحث مبارزه با کرونا هستیم

امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد مؤذنی گفت: در حال حاضر که در شدیدترین تحریم‌های دارویی و پزشکی قرار داریم با روحیه ایثارگری کادر درمان، یکی از موفق‌ترین کشورها در بحث مبارزه با کرونا هستیم.

امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد مؤذنی در بازدید از نقاهتگاه ۱۰۰ تخت‌خوابی بیماران مبتلا به کرونا مستقر در مجتمع ورزشی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز، ضمن تبریک هفته بسیج، اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی محوری در اقصی نقاط کشور از زمان ویروس منحوس کرونا با توان تمام در حال انجام خدمات بهداشتی و درمانی هستند و تا ریشه‌کن کردن ویروس منحوس کرونا این مسیر را ادامه خواهند داد.

او افزود: با شیوع این بیماری ارشد نظامی در استان فارس با مجموعه بیمارستان‌های شیراز و بهداشت و درمان به صورت فعال در رفع آلودگی شهر، غربالگری وارد عمل شدند.

امیر سرتیپ دوم مؤذنی ادامه داد: نخستین نقاهتگاه بیمارپذیر در سطح نیروی زمینی برای پذیرش بیماران بهبود یافته کرونا نقاهتگاه شهید دستغیب در شهرستان شیراز در اسفند ماه بود که در اوج اول کرونا در درمان بسیاری از بیماران کمک شد.

او با بیان اینکه در روزهای نخست که شناخت کامل از بیماری کرونا نبود ارتش جمهوری اسلامی با روحیه ایثارگری و از خودگذشتگی به هموطنان خدمات ارائه کردند و با فروکش شدن کرونا فعالیت این نقاهتگاه متوقف شد، اظهار کرد: مجدداً از مهرماه با آغاز موج سوم کووید ۱۹ با هماهنگی ستاد نیروهای مسلح، نقاهتگاه پیش بیمارستان در ورزشگاه شهید دستغیب ایجاد شد که با کار تیمی و با روحیه جهادی به بیماران ارائه خدمت می‌کنند.

مؤذنی ضمن قدردانی از مدیریت امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم رضایی فرمانده ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد و حمایت‌های ارگان منطقه، تصریح کرد: تیم منسجم و کارآمد در استان فارس ایجاد شده است که در این مدت ۴۰ بیمار در ۲ بخش بانوان و آقایان در ورزشگاه شهید دستغیب بستری شدند.

او با یادآوری این موضوع که اگر به زمان هشت سال دفاع مقدس برگردیم، جنگی که به ما تحمیل شد و تمام دنیا تلاش می‌کردند تا به خاک و مرز و بوم ایران تجاوز کنند، رزمندگان مقابله این قضیه ایستادند، گفت: در ۴ دهه اخیر هرچه تحریم و فشار بود بر کشور ایران تحمیل شد و مردم شهیدپرور مقاومت کردند.

رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا گفت: در حال حاضر که در شدیدترین تحریم‌های دارویی و پزشکی هستیم با روحیه ایثارگری عزیزان کادر درمان، یکی از موفق‌ترین کشور‌ها در بحث مبارزه با کرونا هستیم.

دکتر مؤذنی در پایان با اشاره به خستگی جامعه پزشکی در پی مقابله با شیوع کووید ۱۹ ضمن آرزوی سلامتی برای مدافعان خط سلامت، گفت: دست پزشکان را می بوسم.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *