دیدار فرماندهان هوانیروز مشهد با آیت الله علم الهدی

جمعی از فرماندهان و کارکنان پایگاه هوانیروز مشهد با آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس دیدار کردند.

آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس در جمع فرماندهان و کارکنان پایگاه هوانیروز مشهد گفت: هوانیروز از جریان‌های خاص ارتش است که در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی نقش‌های قابل توجهی داشت و شهدای برجسته‌ای مانند شهید کشوری و شهید شیرودی را تقدیم انقلاب کرد و باعث شد هوانیروز در بین تمام جریان‌های ارتش برجسته شود.

وی با اشاره به اینکه هوانیروز جزو ارکان اصلی قدرت ارتش است افزود: آمادگی دفاعی و بازدارندگی امروز ارتش با هیچ زمان قابل مقایسه نیست.

آیت الله علم الهدی، توانمندی های دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را عامل اصلی بازدارندگی در برابر حمله نظامی دشمنان انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: صلابت ارتش، صلابت نظام است و اثر خود را در جریان‌ها و عرصه‌های مختلف دارد ما با تکیه بر آمادگی دفاعی نیروهای مسلح، بصیرت و دشمن شناسی به هیچ کشوری اجازه تعرض به مرزها و حریم مقدس جمهوری اسلامی ایران را نخواهیم داد.

 

امروز ما گوش به فرمان مقام معظم رهبری انقلاب هستیم و از فرامین ایشان پیروزی می‌کنیم.

همچنین در این دیدار امیر سرتیپ دوم رضا آذریان فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور گفت: امروز ما گوش به فرمان مقام معظم رهبری انقلاب هستیم و از فرامین ایشان پیروزی می‌کنیم.
وی با اشاره به این که هوانیروز در رأس خطر قرار داشته و از تجهیزات کامل برخوردار است گفت: در شمال شرق کشور یک پایگاه هوانیروز مستقر شدند که این امر از برکات وجود نیروهای مسلح است، آنها از ترفندهای دشمنان آگاهی دارند؛ آنها را به سرعت نقش بر آب می‌کنند و اجازه تعرض به کشورمان را نمی‌دهند، حضور مردم نیز تأثیر زیادی بر تحقق اهداف ما دارد.
فرمانده قرارگاه شمال شرق کشور خاطرنشان کرد: پایگاه‌های خدمات‌رسانی بسیاری در استان زیر نظر شبکه بهداشت و علوم پزشکی فعال هستند، ما گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستیم و جوانان و جان بر کفان برای حفظ سرزمین خود از دشمنان از تلاش خود دست بر نمی‌دارند، شهدا از ابتدا پای انقلاب بودند و همچنان فداکاری آنها تأثیرات خود را بر کشورمان دارند.

 

بالگردهای هوانیروز مجهز به موشک‌های دوربرد، نقطه زن و دید در شب هستند

در این جلسه سرهنگ رحیم عینی، فرمانده هوانیروز خراسان رضوی، اظهار داشت: ۱۵ آذر ماه روز هوانیروز را جشن می‌گیریم، پایگاه هوانیروز در سال ۷۴ تأسیس شده و امور آن به سرعت انجام شد، در حال حاضر ۶ پایگاه مختلف در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، سمنان، گلستان و مازندران تشکیل شده‌اند.
وی تصریح کرد: پایگاه‌های هوانیروز همیشه پشتیبان امور مختلف هستند، یک آتش‌ سنگین نیز در تربت جام استقرار داشته و ۱۷ استان را زیر پوشش خود قرار داده است، خراسان رضوی از آن دو بالگرد سهم داشته که یکی از آنها در مشهد و دیگری در نیشابور وجود دارد.
فرمانده هوانیروز با اشاره به مجهز بودن بالگردها به موشک‌های دوربرد، نقطه زن و دید در شب بیان کرد: پشتیبانی از بالگردها به بهترین نحو انجام می‌شود، تا سه سال گذشته دید در شب ممکن نبود اما در حال حاضر این امر توسط بالگردها محقق می‌شود، به فرموده مقام معظم رهبری فعالیت متولیان هوانیروز بسیار حائز اهمیت بوده و تلاش آنها جایگاه ارتش را بالا برده است.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *