سرلشکر موسوی با جانباز محمد برانی دیدارکرد

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران طی سفر به آذربایجان غربی، با جانباز محمد برانی دیدار کرد.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش با حضور در ارومیه، با جانباز محمد برانی از جانبازان دفاع مقدس دیدار و گفت‌وگو کرد.
جانباز محمد برانی استخدامی ۱۳۴۳ لشکر ۱۶ زرهی قزوین است که در سال ۱۳۵۹ در منطقه عملیات سوسنگرد در حین درگیری با دشمن در اثر اصابت ترکش خمبپاره رژیم بعثی از ناحیه هر دو چشم و سر به درجه جانبازی نایل شد. وی هم اکنون دارای ۹۹ درصد جانبازی ارتش و ۷۰ درصد بنیاد است.
قرارگاه عملیاتی لشکر و تیپ مستقل پیاده ۱۶ زرهی قزوین در ۸سال دفاع مقدس در عملیات‌های گسترده اعم از عملیات نصر در منطقه کرخه، عملیات ثامن الائمه در حصر آبادان، طریق القدس در آزادی بستان، عملیات بزرگ فتح المبین در شوش و فکه، عملیات بیت المقدس در آزادی خرمشهر، عملیات رمضان یا کربلای ۴، عملیات محرم، عملیات‌های والفجر و ظفر ۵ و ۶ در منطقه میمک شرکت داشت.
خرمشهر،‌ آبادان و بسیاری از شهر‌های کلیدی و حیاتی کشور در ۸ سال دفاع مقدس مدیون دلاوری‌های نیرو‌های ارتشی لشکر ۱۶ زرهی قزوین هستند. این لشکر بیش از دو هزار و ۷۵۳ شهید، یک هزار و ۹۳۴ آزاده و هشت هزار و ۲۲۴ جانباز این لشکر در طول دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب و میهن اسلامی کرده است.

لازم به ذکر است در این دیدار امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش ،امیر موسوی را همراهی نمودند.

 

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *