امروز نیروهای مسلح در تمام عرصه‌های دفاعی روی پای خود ایستاده‌اند

اولین جشنواره ملی ایده‌پردازی شهید نامجو، طرح حضرت علی‌ اکبر(ع) – لبیک ۱۸ نیروی زمینی ارتش، صبح امروز ۲۲ مرداد با حضور امیر سرتیپ محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی محوری ارتش و امیر سرتیپ دوم یوسف قربانی فرمانده هوانیروز، در ستاد فرماندهی نیروی زمینی برگزار شد.

امیر حیدری در جریان بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران با بیان این‌که بر اساس اوامر مطاع مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) یکی از عرصه‌های مهم روی پای خود ایستادن، خودکفایی در عرصه دفاعی است، خاطرنشان کرد: تمام کسانی که در یگان‌های نیروی زمینی دارای اندیشه‌های نورانی هستند و می‌توانند استعداد‌های خود را در قالب اختراعات و ایجاد طرح بروز دهند، تشویق و ترغیب می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: تمام کسانی که می‌توانند ابداعات و اختراعاتی داشته باشند طرح‌هایشان را در قالب این جشنواره هر ۶ ماه یک‌بار در تهران متمرکز می‌کنیم و داوران و بهره‌برداران عرصه‌های مختلف دفاعی از این دستاورد‌ها بازدید کرده و آنچه که مورد نیازشان باشد را ما به تولید انبوه می‌رسانیم.

فرمانده نیروی زمینی خاطر نشان کرد: امروز نیرو‌های مسلح و نیروی زمینی ارتش، در تمام عرصه‌های دفاعی روی پای خودشان ایستادند و ما می‌توانیم این توانمندی‌های دفاعی را در اختیار کشور‌های دوست و برادرمان قرار دهیم.

وی در پایان تصریح کرد: ما در قالب طرح لبیک از تمام شرکت‌های دانش‌بنیان دعوت کرده‌ایم و امروز ارتباط خوبی با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان داریم و این دستاورد‌ها می‌تواند علاوه بر نیرو‌های مسلح در اختیار سایر اقشار جامعه هم قرار بگیرد.

در حاشیه برگزاری چهارمین جشنواره سازمانی و اولین جشنواره ملی ایده‌پردازی شهید نامجو، نمایشگاه دستاوردهای سه دوره گذشته این جشنواره در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش برپا شده است.

ارتقای توانمندی دفاعی در رزم زمینی، بهره‌برداری از شرکت‌های دانش بنیان، تعامل و تبادل علمی بین نیروهای مسلح و دانشگاه، توسعه یافته‌های علمی و تحقیقاتی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

در این جشنواره، امیر سرتیپ محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی محوری ارتش، سردار عباس سده‌هی رئیس دفتر ارتباطات مردمی ستادکل نیروهای مسلح، امیر سرتیپ ناصر آراسته رئیس هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی، امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش، امیر سرتیپ دوم عبدالرحیم لطفی رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات نزاجا و بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌ رئیسه مجلس حضور داشتند.

گفتنی است در حاشیه برگزاری این جشنواره، هفتاد غرفه به ارائه آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی در خصوص آمادگی نیروهای مسلح می‌پردازند.