فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه جشنواره مالک اشتر نزاجا: نیروهای مسلح در بهترین شرایط ممکن آمادگی رزمی قرار دارند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به آمادگی نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح ایران در رکاب فرمانده معظم کل قوا به هر تهدیدی قاطعانه پاسخ می دهند.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری صبح یکشنبه در حاشیه مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره مالک اشتر در جمع خبرنگاران اظهارداشت: همه نیروهای مسلح در رکاب ولی امر مسلمین در بهترین شرایط ممکن آمادگی رزمی قرار دارند.
وی افزود: نیروهای مسلح امروز این آمادگی‌ را دارند که به هر تهدیدی در کمترین زمان ممکن قاطع ترین پاسخ را دهند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره تغییراتی در نیروی زمینی ایجاد شده است، گفت: تغییراتی در ماهیت نیروی زمینی ایجاد کرده و آن را به نیرویی چابک پا در رکاب ولاین محور و گوش به فرمان تبدیل شده است و امادگی نیروهای ما در بیشترین حد قرار دارد.
امیر حیدری عنوان کرد: نیروی زمینی ارتش نیز همچون دیگر نیروهای مسلح در اوج آمادگی است و در صورت بروز تهدید آن را در نطفه خفه می کند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه نزاجا نیرویی محوری است که روح ولایت مداری را در خود دارد، گفت: امروز از تعدادی از فرماندهان نیروی زمینی که توانسته اند در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری گام بردارند و از خود روحیه ایثار نشان دهند تجلیل شد.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی آماده است در هر ماموریت دفاعی و امنیتی پای کار آید و آن را به شکل احسنت اجرایی کند

امیر سرتیپ کیومرث حیدری صبح یکشنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره مالک اشتر که در ستاد فرماندهی هوانیروز برگزار شد، این مطلب را عنوان کرد.
وی افزود: در نیروی زمینی فرماندهی بر سه پایه ولایت مداری، شایستگی و عدالت محوری استوار است.

فرمانده نیروی زمینی با بیان اینکه ولایت مداری در نیروی زمینی به پیروی از صراط مستقیم تعریف شده است، افزود: یک فرمانده ولایت مدار باید در درجه اول اطلاعت پذیر و در درجه دوم حرکت در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری را در دستور کار داشته باشد.

امیر حیدری بارزترین مشخصه کارکنان نیروی زمینی ارتش ولایت مداری دانست و گفت: تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که به عملکرد افراد عادلانه نگاه و قضاوت کنیم تا بتوانیم شایسته سالاری را اجرایی کنیم.
وی افزود: نیروی زمینی با تغییر ماهیتی که در یگان های خود ایجاد کرده است از یگان های سنتی و عبور کرده است.
فرمانده نزاجا تاکید کرد: نیروی زمینی با اجرای طرح لبیک به متحرک هجومی و واکنش سریع تبدیل شده است تا فرمایشات مقام‌معظم رهبری را محقق کند.
امیر حیدری با بیان اینکه زمانی می توانیم به عملیات های روز پاسخگو باشد که کارامدی را بالا ببریم و تحرک را محقق کنیم، اظهارداشت: نیروی زمینی باید آنچنان قدرتمند باشد که رزم نزدیک زمینی را به دشمن تحمیل کند.

فرمانده نیروی زمینی گفت: نیروی زمینی با تغییر ماهیت در یگان های رزم خود از یگانها سنتی عبور کرده و تبدیل به یک نیروی واکنش سریع و متحرک شده است.
امیر حیدری ادامه داد: تیپ های پیاده و تکاور به تیپ های متحرک هجومی و ۶ تیپ واکنش سریع هم در ساختار نیروی زمینی تعریف کرده و در ساختار یگان های زرهی نیز تغییراتی را انجام داده ایم تا نیروی زمینی پوست اندازی کند.
وی یادآور شد: با گذشت سه سال از فرماندهی بنده در نزاجا یگان های نیروی زمینی از ۶۰ تا ۱۰۰ درصد متحرک دارند علاوه بر این بخش اعظمی از تجهیزات مورد نیاز تحرک را هم ذخیره کرده ایم تا در روز مبادا از آنها استفاده کنیم و به نیازهای عملیاتی روز پاسخ دهیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: نیروی زمینی آماده است در هر ماموریت دفاعی و امنیتی پای کار آید و آن را به شکل احسنت اجرایی کند.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *