جانشین فرمانده نزاجا : برگزاری رزمایش غیرمترقبه در سال جاری/ شیوع کرونا می‌تواند نوعی حمله بیولوژیکی باشد

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از برگزاری رزمایش غیرمترقبه با حضور یگان‌های متحرک هجومی در سال جاری خبر داد.
به نقل از پایگاه خبری اقتدار امیر سرتیپ «نوذر نعمتی» جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش ، با اشاره به رزمایش‌های آتی نیروی زمینی ارتش، اظهار داشت: نیروی زمینی مطابق با تغییرات ساختاری و آموزش‌های تخصصی و سلاح‌های نوین و همچنین متناسب با تهدیدات، حداقل در هر ماه یک رزمایش تخصصی را برگزار می‌کند.

وی افزود: گاهی اوقات نیروی زمینی در یک هفته چند رزمایش را برگزار می‌کند تا بتواند با توجه به گستردگی حوزه مأموریت خود، رزمایش‌های مصوب و عمومی را با موفقیت اجرا کند.

امیر نعمتی ادامه داد: امسال نیروی زمینی با یک رویکرد تهاجمی رزمایش‌های خود را برگزار می‌کند. این رویکرد در سال گذشته هم در منطقه عمومی اصفهان مورد استفاده قرار گرفت؛ لذا در سال جاری آن بخش از یگان‌هایی که تاکنون در رزمایش‌های تهاجمی نبودند را مورد استفاده قرار می‌دهیم و یگان‌های متحرک هجومی نیز نقش محوری در این رزمایش دارند.

جانشین فرمانده نزاجا با اشاره به برگزاری دو رزمایش در شمال غرب کشور طی سال گذشته عنوان کرد: امسال هم رزمایش‌های غیرمترقبه را برگزار خواهیم کرد و هم رزمایش‌های پیش‌بینی شده را طبق دستور سلسله‌مراتب فرماندهی انجام می‌دهیم.

وی در خصوص پیشرفت‌های یگان موشکی نزاجا و واحد‌های توپخانه‌ای نزاجا نیز گفت: دشمنان سال‌ها وقت و هزینه صرف کنند تا به اطلاعات پیشرفت‌های ما دست یابند؛ لذا بهتر است ما این اطلاعات را به سهولت در اختیار دشمنان قرار ندهیم.

امیر نعمتی همچنین درخصوص شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: با توجه به سابقه‌ای که از دشمنانمان در دوران دفاع مقدس داریم، می‌توان عنوان کرد که شاید شیوع ویروس کرونا هم در کشور یک حمله بیولوژیکی از سوی دشمنان برای تضعیف ملت بزرگ ایران باشد.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: همان‌طوری که به خاطر دارید در دوران دفاع مقدس کشور ما یکی از قربانیان اصلی سلاح‌های میکروبی و شیمیایی دشمنان و کشور‌های غربی شد که این تسلیحات را در اختیار حزب بعث گذاشتند.

وی در این رابطه گفت: از این‌رو اگر این اقدام را یک حمله بیولوژیک قلمداد کنیم، طبیعتاً ما نیز باید امکانات مقابله‌ای را برای مواجهه با دشمن در خود ایجاد کنیم و درباره ویروس کرونا هم همین قاعده است و از آنجایی که این ویروس به یکباره کل کشور را درگیر کرد، نیرو‌های مسلح به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی، بخش وسیعی از امکانات خود را در حوزه پدافند زیستی پای کار آوردند.

امیر نعمتی ادامه داد: نیروی زمینی هم با توجه به مأموریت ذاتی خود جزو اولین نیرو‌هایی بود که فوراً وارد عرصه مقابله با شیوع این ویروس در سطح جامعه شد که این اقدامات تاکنون نتایج خوبی را در پی داشته است.

جانشین فرمانده نزاجا اضافه کرد: ما به فراخور نیاز جامعه کارگا‌ه‌های خیاطی را به کارگاه‌های تولید ماسک تغییر کاربری دادیم و همچنین سلاح‌های جنگ نوین را با ایجاد تغییراتی به سلاح‌های دفاع بیولوژیک تبدیل کردیم.

وی گفت: در بسیاری از شهرها رزمایش پدافند زیستی و رژه خدمت‌رسانی را برگزار کردیم و بیشتر مبنای حرکت خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، یک حرکت تهاجمی قرار دادیم تا به این ترتیب اجازه پیشرفت بیشتر را به ویروس ندهیم.

امیر نعمتی تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش در دو استان قم و گیلان به‌صورت ویژه وارد شد و فعالیت‌های لازم را در حوزه پدافند زیستی به نحو مطلوبی انجام رساند که رفع آلودگی خودرو‌ها در ورودی و خروجی شهرها، بیماریابی و پایش افراد، ضدعفونی معابر و ایجاد بیمارستان‌های صحرایی و بیمارستان‌های منطقه‌ای بخشی از این فعالیت‌ها بود که الحمدلله سبب ایجاد روند کاهشی افراد مبتلا و زمینه‌ساز درمان بهترِ مبتلایان شد.

وی اظهار داشت: ما با ۱۹ قرارگاه رزمایش سراسری خدمت را در حوزه مقابله با ویروس کرونا هدایت و نزدیک به ۱۲۰ مرکز قرنطینه را در کشور ایجاد کردیم؛ همچنین تعداد ۲۸ بیمارستان را در سطح نیرو به این کار اختصاص دادیم.

جانشین فرمانده نزاجا با بیان اینکه نیروی زمینی مجاهدانه آنچه که نیاز بود را پای کار آورد، تأکید کرد: در هر نقطه‌ای از کشور که نیاز باشد، نیروی زمینی در کنار سایر نیروهای مسلح وارد میدان می‌شود.

 

انتهای پیام/

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *