فرمانده نیروی زمینی ارتش : بیمارستان های نزاجا مجهز به تجهیزات مدرن شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم بزرگداشت روز پزشک در اداره بهداشت و درمان نزاجا گفت: بیمارستان های نیروی زمینی ارتش به تجهیزات پزشکی مدرن مجهز شده است.

مراسم گرامیداشت روز پزشک با حضور امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش و امیر سرتیپ دوم بابلی رئیس اداره بهداشت و درمان نزاجا، در این اداره برگزار شد.

 

در این مراسم که با دعوت از پزشکان نمونه و منتخب بیمارستان ها و مراکز درمانی نزاجا، پزشکان منتخب بهداری یگان های رزمی و مراکز آموزشی، پزشکان آزاده، خانواده شهدای بهداشت و درمان ارتش و پزشکان پیشکسوت نیروی زمینی در اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا برگزار شد، امیر سرتیپ کیومرث حیدری با تبریک روز پزشک و داروساز با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: در غیاب امامان معصوم (ع)، ولایت فقیه همان صراط مستقیم است ما امروز از این نعمت برخوردار هستیم و در مقابل این نعمت باید شکرگزاری کرد، شکرگزاری، اطاعت کردن و درست کارکردن است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به ارتباط بین علم پزشکی و خداشناسی اظهار داشت: علم پزشکی علم خداشناسی است و هنگامی که یک پزشک به ظرافت و پیچیدگی جوارح انسان می نگرد بیش از پیش به عظمت خداوند پی می برد.

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در ارتش تصریح کرد: مهمترین مسأله در حال حاضر بحث نیروی انسانی است که ما باید با نگاهی همراه با تکریم به آن بنگریم، چنانچه اگر موفقیتی در امر پزشکی نزاجا اتفاق افتاده، مرهون عملکرد نیروی انسانی است.

وی افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس، پزشکان و کارکنان درمانی و امدادی دوشادوش رزمندگان در خطوط مقدم مناطق عملیاتی انجام وظیفه کردند و خالق حماسه های بزرگی شدند و امروز نیز جامعه پزشکی نیروهای مسلح جامعه ای سرفراز است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به دستاوردهای اخیر حوزه درمانی نیروی زمینی ارتش خاطر نشان کرد: ما در بهداشت و درمان نیروی زمینی سه تحول اساسی را در قالب طرح حضرت زینب کبری(س) برنامه ریزی کردیم که شامل رفع نواقص در حوزه های نیروی انسانی، تجهیزاتی و عمرانی است.

وی گفت: در قالب رفع نواقص حوزه نیروی انسانی با آموزش ها و گسترش طب رزم طی سال های اخیر از بحران های طبیعی که کشور را فرا گرفته بود سربلند بیرون آمدیم و توانستیم با حضور به موقع و امداد رسانی بی دریغ در مناطق بحران زده از پیشرفت بحران پیشگیری کنیم به طوری که فرماندهی کل قوا(مدظله العالی) نیروی زمینی ارتش را به دلیل امداد رسانی و تلاش های شبانه روزی در مناطق بحران زده مورد تفقد قرار دادند و از عملکرد ارتش ابراز رضایت و خرسندی کردند.

امیر سرتیپ حیدری بیان کرد: در حوزه تجهیزاتی و عمرانی بسیاری از بیمارستان ها به تجهیزات مدرن و کارآمد مجهز شده و با کارشناسی های به عمل آمده در حوزه عمرانی نیز تعدادی از بیمارستان ها و مراکز درمانی نزاجا بازسازی شده یا در حال ساخت و نوسازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *