رئیس بیمارستان شهید نیاکی نیروی زمینی ارتش: غربالگری در کوی‌ها و پادگان‌های ارتش بصورت مستمر انجام می‌شود

سرهنگ پزشک سینا امینی‌زاده گفت: پایش و غربالگری در کوی‌های سازمانی و پادگان‌های ارتش برای کارکنان، خانواده‌ها و سربازان وظیفه به صورت مستمر انجام می‌شود.

سرهنگ پزشک سینا امینی‌زاده رئیس بیمارستان شهید نیاکی نیروی زمینی ارتش در اهواز در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، ضمن تشریح اقدامات صوت گرفته توسط بیمارستان ارتش در استان خوزستان، گفت: از بهمن سال ۱۳۹۸ و با آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور و برای مقابله با شرایط ایجاد شده، اورژانس، درمانگاه و بخش بیماران حاد تفسی در بیمارستان شهید نیاکی راه اندازی شد.
وی ادامه داد: از اردیبهشت امسال و با افزایش آمار مبتلایان در استان، این بیمارستان به عنوان یکی از مراکز پذیرش بیماران کرونایی در خوزستان، فعالیت خود را در راستای کاهش تلفات و کمک به اقشار مختلف استان خوزستان آغاز کرد و سه بخش و یک آی سی یو به این بیماران اختصاص داد و حدود ۲۰۰ بیمار را بستری و درمان کرد.
سرهنگ امینی‌زاده با اشاره به اقدامات این بیمارستان برای غربالگری و مقابله با شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: بیمارستان شهید نیاکی اهواز سه هزار و ۸۵۰ مورد پایش و غربالگری را در پادگان‍ها، کوی‌های سازمانی و در بین اقشار مختلف مردم انجام داده است.
رئیس بیمارستان شهید نیاکی نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه هیچ مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در بین کارکنان ارتش گزارش نشده است، تصریح کرد: از اسفند ۱۳۹۹ با دستور سلسله مراتب و ابلاغیه قرارگاه پدافند زیستی ارتش و برای مقابله با شیوع ویروس کرونای انگلیسی در استان خوزستان، این بیمارستان به عنوان یکی از مراکز پذیرش بیماران کرونایی، پذیرش بیماران را از سر گرفت و در حال حاضر ۲۴ بیمار کرونایی در این بیمارستان بستری است.
وی در پایان با اشاره به اینکه در طول دوران شیوع ویروس کرونا در خوزستان کارکنان و خانواده‌های ارتش و سربازان وظیفه کمترین آمار ابتلا را داشته اند، ادامه داد: به دلیل پایش و غربالگری دقیق و مستمر در کوی‌های سازمانی و پادگان‌های مستقر در استان علاوه بر کمترین آمار ابتلا فقط یک فوتی بر اثر این بیماری را داشته است.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *