رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش: بیمارستان‌های ارتش در اختیار بیماران کرونا قرار دارد

امیر سرتیپ دوم موذنی گفت: به دلیل گسترش بیماری کرونا و افزایش نیاز استان‌ها، بیمارستان‌های ما در اختیار بیماران کرونا قرار دارد.

امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذنی رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش گفت: در یک سال گذشته نیروی زمینی مانند تمام نیرو‌های نظامی و انتظامی، در عرصه مبارزه با کرونا به صورت فعال، حضور داشتند.
امیر سرتیپ دوم موذنی افزود: ما از ابتدای شیوع کرونا علاوه بر دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌هایی که برای پیشگیری از شیوع بیماری و مداومت بر مراقبت‌ها، صادر کردیم، فعالیّت‌مان را آغاز کردیم. تاکنون بنا به نیاز ۵ بیمارستان صحرایی در شهر‌های قم، رشت، شیراز، خرم آباد و کرمانشاه ایجاد کردیم که در غربالگری و درمان بیماران کرونایی فعالیّت داشتند.
وی با بیان اینکه تمام بیمارستان‌هایمان را در اختیار بیماران کرونایی قرار دادیم، گفت: باز هم به دلیل گسترش بیماری کرونا و افزایش نیاز استان‌ها، بیمارستان‌هایمان کماکان در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد.
امیر سرتیپ دوم موذنی ادامه داد: در زمینه‌ غربالگری، در ورودی شهرها، ضدعفونی کردن معابر و اماکن مقدسه و اماکن عمومی نیز از روز اول فعالیت‌های گسترده‌ای داشتیم.
وی گفت: در زمینه‌های پژوهشی، مقالات مختلف، چاپ کتاب، انتقال دانش، تجربیاتی در این مدت کسب کردیم که بر اساس آن، چند طرح پژوهشی در دست اقدام داریم. همچنین در بحث جمع‌آوری کمک‌های معیشتی برای اقشار آسیب‌‍پذیر جامعه مثل تولید ماسک و ضدعفونی کننده و لباس‌های حفاظتی در دستور کارمان بوده که عملیاتی شده است.
رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش گفت: بنا به ضرورت، افزایش تخت‌های آی سی یو و ایجاد بخش‌های جدید و تجهیز آمبولانس‌ها به آمبولانس‌های ایزوله برای انتقال بیماران کرونایی، تجهیز بیمارستان‌ها به دستگاه‌های اکسیژن‌ساز پیشرفته، افزودن دستگاه‌های تنفس مصنوعی، تب سنج‌ها، دستگاه‌های تشخیص ویروس کرونا نیز از دیگر اقدامات ارتش نیروی زمینی در طی این یک سال بوده است.
وی تصریح کرد: از همان روز‌های آغازین شیوع کرونا، مراقبت‌های شدیدی در پادگان‌ها صورت گرفت تا کارکنان وظیفه یا دانشجویان دانشکده افسری یا درجه‌داری که وارد پادگان می‌شوند به بیماری مبتلا نشوند و بیماری را به دیگران منتقل نکنند. در این مورد نیز کاملاً موفق بوده‌ایم به شکلی که هیچ شیوعی در یک سال گذشته در مراکز آموزشی و پادگان‌های ما مشاهده نشد.
امیر سرتیپ دوم موذنی گفت: یکی از دلایل موفقیت ما در پیش گیری از شیوع کووید ۱۹ در پادگان‌ها و مراکز آموزشی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی با جزییات و دقت فراوان بود به همین دلیل هیچ همه گیری و شیوعی در پادگان‌های ارتش نیروی زمینی نداشتیم.
وی افزود: در مورد همکاری با طرح شهید سلیمانی، در تمام شهر‌هایی که از سوی ستاد کل نیرو‌های مسلح ابلاغ شده بود، بیش از ۴۰ منطقه تحت نظارت ما بود که تیم‌های غربالگریمان را در اختیار این طرح قرار داریم و همکاری‌های نزدیکی نیز در دست اقدام داریم.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *