بیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد

ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، قیام خونین ۱۵ خرداد و سی و یکمین سال رهبری امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) بیانیه‌ای صادر کرد.
به نقل از پایگاه خبری اقتدار متن بیانیه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
روزهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه در تاریخ معاصر ایران یادآور رویدادهایی است که مسیر کشور، منطقه و حتی جهان را با تغییر و تحول مواجه نموده است. این روزها با نام بزرگ‌مردی گره خورده که بر بسیاری از معادلات منطقه‌ای و جهانی تأثیرگذار بود. ۱۵ خردادماه سال ۱۳۴۲ آغاز حرکت نهضت اسلامی مردم ایران است که در نهایت تبدیل به حرکت عظیم انقلاب اسلامی شد و طومار رژیم پهلوی را درهم پیچید. این روز سرنوشت‌ساز مبدأ حرکت عظیم ملت بزرگ ایران شد تا ایران و منطقه‌ راهبردی غرب آسیا و جهان اسلام را متأثر سازد.
۱۴ خردادماه یادآور رحلت جان‌سوز معمار و بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است که در حرکتی عظیم و هوشمندانه در ادامه حکومت نبوی و علوی پس از ۱۴ قرن نظام جمهوری اسلامی را بنیان گذارد و اسلام ناب محمدی(ص) را پس از چهارده قرن احیا نمود.
امام راحل(ره) با رهبری‌های پیامبرگونه خویش بساط ابوسفیان‌های زمان را برچید و ندای حق‌طلبی را در جهان طنین‌انداز کرد. اما در کوتاه ترین زمان ممکن پس از رحلت جان‌سوز امام رحمه الله علیه، مجلس خبرگان رهبری سکان زعامت امت اسلامی را به دست خلف صالح امام سپرد تا راه امام تداوم یابد و اندیشه های نورانی آن رهبر کبیر به منصه ظهور رسد. در طول زعامت رهبر عظیم‌الشان انقلاب، نظام مقدس اسلامی با رهبری‌های داهیانه و حکیمانه معظم‌له فراز و نشیب‌های بسیاری را با پشت سر گذاشته و مسیر بالندگی و پیشرفت را طی نموده است به گونه‌ای که امروز جمهوری اسلامی ایران علاوه بر دستیابی به توان بازدارنگی کامل، به سطح تعیین کنندگی در منطقه رسیده و از اقتدار و عزت بی نظیر در منطقه غرب آسیا برخوردار شده است.
ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامی داشت یاد و خاطره روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد و آرزوی علو درجات برای شهدای راه انقلاب، همواره آمادگی دارد تا تحت رهبرهای داهیانه خلف صالح بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای عزیز از کیان مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده و در سالروز رحلت امام راحل(ره) ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند ایشان، آمادگی خود برای جان‌فشانی در راه اسلام، انقلاب و ایران عزیز اسلامی را اعلام می دارد.

 

انتهای پیام/

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *