برگزاری صبحگاه مشترک در تیپ ۳۶۴ شهید نصیرزاده نزاجا

به مناسبت سوم خرداد سال‌روز آزادسازی خرمشهر صبحگاه مشترک با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه، امام جمعه، فرماندهان نظامی و انتظامی و شورای اداری شهرستان مهاباد در تیپ ۳۶۴ شهید نصیرزاده برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، جناب سرهنگ محمودی فرمانده تیپ ۳۶۴ مهاباد در این مراسم گفت: سوم خرداد ۱۳۶۱ یکی از بارزترین جلوه‌های نصرالهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران است که در این روز شهر خرمشهر پس از ۵۷۸ روز توسط رزمندگان اسلام فتح و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز در آمد.

وی افزود: آزادسازی خرمشهر به عنوان مهم‌ترین هدف عملیات بیت‌المقدس در دوره جنگ ایران و عراق توسط ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت و در پی آغاز عملیات بیت‌المقدس چند هدف عمده استراتژیک و تاکتیکی از جانب نیروهای ایرانی دنبال می‌شد که  شهید سپهبد صیاد شیرازی و سرلشکر رضایی فرماندهی این عملیات را به عهده داشتند.

فرمانده تیپ ۳۶۴ مهاباد با اشاره به اهداف عملیات بیت المقدس گفت: رزمندگان ما در عملیات بیت‌المقدس اهدافی همچون بیرون راندن نیروهای متجاوز به پشت مرزهای بین المللی، نشان دادن برتری قدرت سیاسی، نظامی و اجتماعی جمهوری اسلامی به عراق و حامیان آن در منطقه، انهدام نیروهای متجاوز در منطقه بین غرب کارون تا خط مرزی و آزاد سازی خرمشهر را دنبال می کردند و برای این اهداف به مبارزه با دشمن پرداختند.

دکتر شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد  نیز در این مراسم ضمن گرامی‌داشت  سالروز آزادسازی خرمشهر گفت : همه ما می دانیم که این پیروزی با هماهنگی همه نیروهای مسلح انجام شد و آن روز که صدام به ایران حمله کرد، همه قدرت‌های بزرگ جهان باهم یکی بودند و به جایی رسیده بودند که هدف آن ها فتح تهران بود اما در آن زمان کشور ما با وجود رهبری فرزانه در مقابل تجتوز رژیم بعثی ایستاد.

وی افزود : امروز هم استکبار جهانی به طور مداوم کشورما را تهدید می کند و امروز توان نظامی و دفاعی ما بسیار بالاتر از آن زمان است، امروز جهان دیدگاه دیگری نسبت به ما دارد و رهبری داریم که در قلب مردم جا دارد.

دکتر شجاعی بیان کرد: کشور ما همچنان سرافراز است و هر قدر که دشمنان علیه ما توطئه کنند با اتحاد و همدلی ما به جایی نخواهند رسید.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *