با دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش امیر سرتیپ حیدری;تیم نجات کوهستان تیپ ۶۵ نزاجا مردم گرفتار در کوهستان چمرود را نجات داد

به نقل از پایگاه خبری اقتدار با دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش، تیم نجات کوهستان تیپ ۶۵ نیرو‌های ویژه واکنش سریع، ساعت ۲۳:۰۰ شب بیست‌وهشتم خرداد، جهت نجات هم‌میهنان گرفتار در منطقه کوهستانی اطراف روستای چمرود از توابع بخش بلده استان مازندران، به منطقه اعزام شد.

سرهنگ محمدرضا بختیاریان، جانشین تیپ ۶۵ که فرماندهی تیم اعزامی را بر عهده داشته‌است، در این‌باره گفت: هشت نفر از هم‌میهنان عزیزمان که به قصد طبیعت‌گردی و به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس به منطقه رفته‌بودند، در شرایط نامناسب طبیعی و جوی گرفتار شده بودند.
وی افزود: در نتیجه‌ عملیات موفقیت‌آمیز تیم نجات کوهستان تیپ ۶۵ نزاجا، شش نفر از آن‌ها به سلامت نجات یافته و دو نفر که آسیب اندکی دیده‌بودند، توسط بالگرد امدادی هلال احمر، تخلیه شده و به مراکز درمانی اعزام گردیدند.
لازم به ذکر است، تجسس و نجات، بخشی از خدمات و فعالیت‌های مردم‌یاری نیرو‌های ویژه ارتش است که در مواقع بحران، توسط نیرو‌های آموزش‌دیده انجام می‌شود و تاکنون برگ‌های زرینی از دفتر افتخارات ارتش جمهوری اسلامی ایران را تشکیل داده است.

 

انتهای پیام/

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *