با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش کتابخانه عمومی امیر کبیر افتتاح شد

آیین افتتاح کتابخانه عمومی امیر کبیر با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش و جمعی از فرماندهان و مسئولان در کوی قمر بنی هاشم فرماندهی آماد و پشتیبانی مرکز نزاجا با رعایت پروتکل‌های ستاد ملی کرونا برگزار شد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در این مراسم گفت: امروز در کشور ما بزرگترین تهدیدی که جامعه را به مخاطره انداخته تهدید فرهنگی، جنگ فرهنگی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) شبیخون فرهنگی است ولی آنچه که موجب شد تا امروز در مقابل آن بایستیم عمق اصالت فرهنگی ماست.

وی افزود: ما می توانیم به یاری خدا در مقابل این شبیخون فرهنگی با تکیه بر فرهنگ قرآنی و تبعیت از ولایت فقیه بایستیم، در عرصه فرهنگی اهل فرهنگ سربازان این عرصه هستند و قطعاً باید مکان هایی به این جهت آماده شود که یکی از این مکان های مهم ایجاد کتابخانه است، که این کتابخانه به همت فرماندهی آماد و پشتیبانی مرکز نزاجا امیر عزیزی احداث شده و بنده از این مجموعه که به این مساله اهمیت می دهند تشکر می کنم.

گفتنی است کتابخانه عمومی امیر کبیر در فضایی به وسعت ۴۵۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان راه اندازی و شامل بخش‌هایی همچون؛ مخزن کتاب با ظرفیت ۱۵ الی ۲۰ هزار جلد کتاب، سالن مطالعه، بخش امانت، بوفه، نمازخانه و سایر امکانات می باشد.

این کوی سازمانی دارای مدارس پسرانه و دخترانه متعددی در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان برای دانش آموزان می باشد.

از دیگر امکانات این کوی سازمانی می توان به مجتمع های تجاری-خدماتی گل نرگس و لاله صدر، پارک و شهربازی، سالن های ورزشی مجزا برای خواهران و برادران در رشته های مختلف ورزشی، زمین های ورزشی چمن و اسکیت، مرکز خدمات بهداشتی درمانی، پمپ بنزین و خدمات اتوموبیل اشاره کرد که همه روزه میزبان خانواده های کوی می باشد.

در مرکزیت این شهرک نیز مسجد سید الشهدا (ع) با متراژ تقریبا ۵۰۰ متر زیربنا و ۳ طبقه قرار دارد، که در طبقه زیرین مسجد مجتمع فرهنگی، پایگاه بسیج شهید صیاد شیرازی و کتابخانه دیگری واقع شده است.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *