اولین صبحگاه مشترک دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اولین صبحگاه مشترک دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح با حضور معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی، جمعی از فرماندهان دانشگاه‌های نیروهای مسلح، معاون هماهنگ‌کننده و مدیر فرهنگی اداره عقیدتی سیاسی نزاجا برگزار شد.

امیر سرتیپ جهانشاهی معاونت هماهنگ‌کننده نیروی زمینی با اشاره به حساسیت بالای مقام معظم رهبری در خصوص دانشگاه‌های افسری خاطرنشان کرد: باید افراد متدین و ولایت مدار تربیت شوند و دانشگاه‌های افسری باید از هر نظر درخشان و پاکیزه باشند. این مراکز یک ساحت پاکیزه هستند و باید آن را پاکیزه نگهدارید، دانشجویان ازنظر اخلاقی، علمی، دینی باید الگو باشند. باوجود مراکز علمی گسترده رهبری روی شما حساس هستند و می‌فرمایند شما باید نمونه تقوا باشید، همه ارتشی‌ها و نظامی‌ها مشمول این سخنان رهبر معظم انقلاب هستند، دانشجویان و اساتید در دانشگاه‌ها مسئولیت سنگینی دارند.

وی ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب افزود: انقلاب ما مهم‌ترین رویداد قرن بیستم بود و نظام دوقطبی جهان را به چالش کشید انقلابی که به مستضعفان جهان و مستکبرین جهان نشان داد که مستضعفان توان ایستادن در مقابل مستکبران جهان رادارند و الگوی مستضعفان شده است.

معاونت هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش چند عامل را در پیروزی انقلاب مؤثر دانست، عواملی از قبیل لطف و توکل به خدا، نقش روحانیت و درراس آن رهبری امام خمینی (ره)، پشتیبانی مردم از انقلاب، نقش ارتش که کمتر موردتوجه واقع‌شده گرچه توسط طاغوت تجهیز شده بود که در مقابل مردم قرار بگیرد و از طاغوت پشتیبانی کند اما در سال ۴۲ و جریانات فیضیه بااینکه مردم فکر می‌کردند کار ارتش است امام پیامی صادر فرمودند سلام مرا به ارتشیان افسران، درجه‌داران و سربازان برسانید و بگویید من می‌دانم که راضی نیستید ایران زیر چکمه‌های سربازان اسرائیلی لگدمال شود پس در کنار مردم ایران را نجات دهید.

وی از ارتش به‌عنوان نخستین بازوی توانمند جمهوری اسلامی ایران یادکرد که به خاطر حفظ ارزش‌ها و آرمانه‌ای انقلاب از هیچ کوششی در پیروزی انقلاب و بعدازآن دریغ نکرد و پیمانی که با مردم و رهبری بستند در کنار سپاه و نیروی انتظامی در تمام اتفاقات حضور موثر تأثیر گذار داشته است.

امیر جهانشاهی خاطر نشان کرد: هرچقدر این مراسمات و صبحگاه های مشترک بیشتر باشد باعث تحکیم وحدت و مودت بین نیروهای مسلح خواهد شد.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *