اولین جشنواره ملی ایده‌پردازی نزاجا برگزار خواهد شد

امیر سرتیپ دوم عبدالرحیم لطفی رئیس مرکز مطالعات، تحقیقات و تدوین آیین نامه های رزمی نزاجا از برگزاری چهارمین جشنواره سازمانی و اولین جشنواره ملی ایده‌پردازی (شهید نامجو) خبر داد و گفت: در راستای تدابیر فرمانده نزاجا مبنی بر طرح‌های لبیک ۲۷ گانه، دو طرح لبیک مربوط به مرکز مطالعات، تحقیقات و تدوین آیین نامه‌های رزمی نزاجا است، از جمله طرح لبیک ۱۸ (حضرت علی اکبر (ع) ) «ایده پردازی» که روز ۲۲ مرداد ماه ۹۷ برای اولین بار در ارتش و نیروی زمینی جشنواره ملی ایده پردازی «شهید نامجو» با حضور مقامات لشکری و کشوری در ستاد نیروی زمینی ارتش برگزار خواهد شد.

سرتیپ دوم عبدالرحیم لطفی بیان کرد: در راستای اجرای اوامر مطاع مقام معظم رهبری(حفظه الله) در استفاده از ظرفیت‌های داخلی و با تدابیر فرمانده محترم نیروی زمینی برای برقرار حلقه اتصال بین نیروهای مسلح و مراکز علمی و دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان که در دهه اخیر سهم به سزایی از شکوفایی علمی کشور داشتند تصمیم گرفتیم که این جشنواره را در سطح ملی برگزار کنیم.

رئیس مرکز مطالعات، تحقیقات و تدوین آیین‌نامه‌های رزمی نزاجا تصریح کرد: اهداف برگزاری این جشنواره؛ «ارائه ایده های نظری و صنعتی در راستای ارتقاء توانمندی‌های دفاعی در رزم زمینی»، «تعامل و تبادل علمی بین دانشگاه‌ها، مراکز علمی، صنعت و نیروهای مسلح»، «ایجاد بانک اطلاعاتی از توانمندی‌های صنایع و شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه‌ها و مراکز علمی در راستای ایده‌های نو در عرصه نظامی»، «تعمیم و توسعه یافته‌های نوین علمی و فعالیت‌های تحقیقاتی در راستای ارتقای توانمندی‌های نیروهای مسلح» و« بهره‌برداری از شرکت‌های دانش بنیان در راستای کاربردی کردن ایده‌ها» است.

وی افزود: جشنواره ملی ایده‌پردازی شهید نامجو در محورهای «ساختار سازمان در حوزه‌های دفاعی»، «سرمایه‌های انسانی و آموزش در حوزه دفاعی»، «تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها در حوزه دفاعی» و «تجهیزات فناوری‌ها و سامانه‌های نوین در حوزه دفاعی» برگزار خواهد شد.

سرتیپ دوم عبدالرحیم لطفی گفت: جشنواره قبلی که در هفتم اسفند ماه سال ۱۳۹۶ با شرکت ابتکارات و ایده‌هایی در سطح داخلی یگان‌های نیروی زمینی برگزار شد، اما در ۲۲ مرداد ماه ۱۳۹۷ جشنواره‌ای ملی، متشکل از یک نمایشگاه عظیم با بیش از ۶۰ غرفه از دستاوردهای نیروهای مسلح، مراکز علمی، دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش بنیان، صنعت و کلیه دست‌اندرکار این حوزه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در جشنواره امسال پنل‌های تخصصی برای ایده‌ها، نشست های علمی در اتاق های vip جهت مراکز علمی و شرکت‌های دانش بنیان و ارتباط آن‌ها با مسئولین و دست اندرکاران نیروهای مسلح خواهیم داشت که بتوانند محصولات خود را به مسئولین ارائه دهند و تبادل اطلاعات و اخبار داشته باشند. همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان نیازمندی‌های نیروهای مسلح را دریافت کرده  و بتوانند در راستای تامین آن حرکت کنند.

رئیس مرکز مطالعات، تحقیقات و تدوین آیین‌نامه‌های رزمی نزاجا اظهار کرد: از مجموع ۲۴۶۵ ایده که از سطح نزاجا، دانشگاه‌ها و مراکز علمی به مرکز مطالعات راهبردی نزاجا رسیده ۳۶ طرح توسط داوران برگزیده شد، ۲۱ طرح در حوزه صنعتی و ۱۵ طرح در حوزه نظری.

سرتیپ دوم لطفی بیان کرد: بعضی از ایده‌های صنعتی از طریق جهاد خودکفایی نزاجا و مراکز صنعتی به انبوه‌سازی رسیده و بقیه هم این قابلیت را دارند که به انبوه‌سازی برسند. ایده‌های نظری هم برای نیروهای مسلح و به خصوص نیروی زمینی ارتش جنبه کاربردی دارد که با نظر تخصصی معاونت‌های نزاجا تشخیص داده شد در حوزه‌هایی از جمله علوم انسانی، آماد و … این قابلیت را دارند که می توانند مشکلات نیروی زمینی را برطرف کنند.

وی افزود: با توجه به تغییرات محیطی در دنیای کنونی که با سرعت باور نکردنی در حال بروز و رخداد است، برای سازماندهی جهت حفظ موجودیت و پویایی سازمان ناگزیر از تغییرات مداوم هم زمان و حتی جلوتر از محیط هستیم و از زمان انتصاب امیر سرتیپ کیومرث حیدری به فرماندهی نیروی زمینی ارتش، چهار جشنواره ایده‌پردازی در نزاجا برگزار شده است و دو جشنواره در هر سال برگزار خواهد شد.

گفتنی است که نشست خبری چهارمین جشنواره سازمانی و اولین جشنواره ملی ایده‌پردازی (شهید نامجو) شنبه ۲۰ مردادماه ۹۷ با حضور اصحاب رسانه در مرکز مطالعات، تحقیقات و تدوین آیین‌نامه‌های رزمی نیروی زمینی ارتش برگزار خواهد شد.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *