اهدا خون توسط دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش

فرماندهان و دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش همزمان با نهم مردادماه روز اهدا خون، در مرکز آموزش حضرت جواد الائمه(ع) نیروی زمینی ارتش خون اهدا کردند.

همزمان با نهم مرداد ماه روز اهدا خون نفرات داوطلب دو گردان آموزشی به همراه فرماندهان در بهداری مرکز آموزش حضرت جواد الائمه(ع) نیروی زمینی خون اهدا کردند.

سرهنگ پزشک سید ابراهیم موسوی رئیس درمانگاه مرکز آموزش حضرت جواد الائمه(ع) نیروی زمینی ارتش گفت: به‌منظور کمک به نیازمندان به خون، طی تفاهم نامه‌ای بین ارتش جمهوری اسلامی ایران و سازمان انتقال خون کشور، با استقرار یک تیم سیار در این مرکز، از فرماندهان و دانشجویان دانشگاه‌های افسری خون گیری شد.

رییس درمانگاه مرکز آموزش حضرت جواد الائمه(ع) نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه اهدا خون بصورت داوطلبانه است افزود: پس از اطلاع رسانی در بین فرماندهان و دانشجویان، تعداد کثیری از کارکنان برای اهدای خون اعلام آمادگی کردند.

وی هدف از این طرح انسان دوستانه را کمک به بیماران نیازمند به خون اعلام و خاطر نشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در طرح های مردم یاری ثابت کرده است که همواره در کنار مردم بوده و در مقاطع بحرانی برای کمک به مردم از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند. اهدا خون نیز یک کمک مردمی در حوزه سلامت است که با حضور تیم مجهزی از سازمان انتقال خون کشور این امر در مرکز آموزش حضرت جواد الائمه(ع) نیروی زمینی ارتش صورت گرفت.

دکتر سید ابراهیم موسوی با بیان اینکه خون‌های اهدا شده می‌تواند به بیش از ۱۸۰ نفر جانی دوباره ببخشد گفت: با حضور فرماندهان و دانشجویان میزان قابل توجهی خون اهدا شد که این خون‌ها پس از انتقال به بانک خون کشور و بعد از معاینات برای استفاده افراد نیازمند در بیمارستان‌ها مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

با ارسال نظرات خود ما را همراهی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *